Ukraińcy próbują wjeżdżać do Polski z podrabianymi stemplami kontroli granicznej

20 kwietnia 2017

17 kwietnia na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymany został 59-letni obywatel Ukrainy, w którego paszporcie ujawniono 18 podrobionych stempli litewskiej kontroli granicznej. Wcześniej paszportami z fałszywymi stemplami posłużyło się na przejściu granicznym w Korczowej aż czworo obywateli Ukrainy.

Strażnicy graniczni z Korczowej ustalili, że zatrzymany 17 kwietnia mężczyzna nigdy nie przekraczał granicy litewskiej. Podczas złożonych przyznał się do przestępstwa fałszerstwa dokumentu, za co został skazany na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 1 roku.


Czwórka zatrzymanych dwa dni wcześniej obywateli Ukrainy, którzy posłużyli się paszportami z fałszywymi stemplami, to: 44 – letnia kobieta (miała w paszporcie fałszywy stempel holenderskiej kontroli granicznej), 27 – letni mężczyzna ( dwa podrobione stemple litewskiej kontroli granicznej), 29 – latek (jeden stemple litewskiej kontroli granicznej) i 21 – letni mężczyzna (dwa stemple litewskiej kontroli granicznej). Wszyscy usłyszeli zarzut fałszerstwa i zostali skazani na karę pozbawienia wolności.

Kresy24.pl/portalprzemyski.pl


 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Ukraińcy próbują wjeżdżać do Polski z podrabianymi stemplami kontroli granicznej

 1. Japa Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 20:46

  Wielkie halo. Dwa tygodnie po deporcie przyjeżdżają ponownie. Jaki problem na Ukrainie dokumenty kupić? Nie trzeba podrabiać. Z wizą, czy kartą polaka też problemu nie ma. Kwestia ILE?

 2. pyra Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 22:50

  jaka kara pozbawienia wolności???!!!! Porąbało kogoś? Za naszą kasę Chachły mają siedzieć w kiciu? Kasę można dać pogranicznikom żeby dokładniej sprawdzali – przynajmniej kupią coś sobie i swoim dzieciom.

 3. paktin Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 23:27

  Wszystkich należy powsadzać, bo każde z nich to rosyjscy dywersanci.

 4. black flag Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 23:34

  ,, otworzcie w koncu te granice z ukraina i belorus ,,,kto urodzony w IRP to obywatel RP i ma takie samo prawo jak Polak z krakowa czy warszawy , slysze ze Polska potrzebuje rak do pracy ,,,biurokracja

 5. Jacek Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 06:36

  Zatrzymać banderowców my ich tutaj nie chcemy niech walczą za swój banderowski kraj.

 6. miki Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 12:24

  4 miesiące w zawieszeniu? jaja sobie robicie….. powinno być 24 miesiące i 10 letni zakaz wjazdu na teren całej UE. Nie mają szacunku do nas to należy ich tego szacunku nauczyć! I żeby była jasność-ja do Ukraińców nic nie mam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *