Ukraina: Eksplozja na posiedzeniu władz pod Iwano-Frankowskiem

19 listopada 2015

bomba-zakarpacie

W czasie sesji ukraińskich władz rejonu Kosowskiego koło Iwano-Frankowska (Stanisławowa) doszło na sali do eksplozji. Alarm o kolejnym ładunku wybuchowym miał miejsce na posiedzeniu władz całego Obwodu Zakarpackiego.

Było to pierwsze posiedzenie władz rejonowych w Kosowie po niedawnych wyborach samorządowych na Ukrainie. Rada powiatu miała wyłonić swojego przewodniczącego i jego zastępców, a także uchwalić im dodatki do pensji.


O ile sam wybór prezydium przebiegł spokojnie – szefem został przedstawiciel Bloku Petro Poroszenki – o tyle kwestia uchwalenia 100-procentowego dodatku do jego pensji wywołała na sali falę oburzenia.

W pewnym momencie jeden z miejscowych działaczy nacjonalistycznych zerwał się z miejsca i cisnął w stronę prezydium jakiś pakunek. Rozległ się huk, deputowani pospadali z krzeseł i wybuchła panika. Na szczęście okazało się, że była to tylko petarda. Nikt nie ucierpiał. Deputowani podnieśli się z podłogi i przystąpili do dalszych głosowań, uchwalając wspomniany dodatek do pensji.


Z kolei w czasie sesji władz Obwodu Zakarpackiego miał miejsce anonimowy alarm bombowy. Ktoś poinformował, że jeden z deputowanych wniósł na salę obrad bombę w neseserze. Na miejsce natychmiast przyjechała policja i saperzy z psami szkolonymi do wykrywania ładunków wybuchowych.

Tymczasem deputowani odmówili przerwania obrad i wyjścia z sali. Głosowali i występowali dalej, obwąchiwani jednocześnie przez policyjne psy, a między obradującymi krążyli funkcjonariusze szukający bomby. W końcu żadnego ładunku nie znaleziono, ale i prezydium rady nie udało się wyłonić. Kolejne posiedzenie w najbliższy wtorek. Oby nie równie „wybuchowe”.

Kresy24.pl

 

 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Ukraina: Eksplozja na posiedzeniu władz pod Iwano-Frankowskiem

 1. lew Odpowiedz

  19 listopada 2015 w 22:03

  Wniosek nasuwa się jeden , Banderowcy wzieli się za łby, dla nas Polaków to dobra nowina.

 2. SyøTroll Odpowiedz

  20 listopada 2015 w 07:50

  Proponuję internować wszystkich działaczy „Bloku Opozycyjnego” ponieważ ich pozostawanie na wolności najwyraźniej prowokuje ukraińskich nacjonalistów do niedemokratycznych zachowań. ;(

 3. Barnaba Odpowiedz

  23 listopada 2015 w 17:32

  To taki żarcik- petarda na cześć nowo wybranym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *