Tysiące ludzi na wiecu w Kijowie. Saakaszwili o rządzących: „To ich ostatnia zima. Czas tej szajce powiedzieć dość!” (WIDEO)

27 listopada 2016

saakaszwii-wiec-w-kijowie

Z żądaniem wcześniejszych wyborów parlamentarnych zebrali się na wiecu w centrum Kijowa zwolennicy Micheila Saakaszwilego. Mainstreamowe milczą. Wielotysięcznej demonstracji nie relacjonowały żadne zależne od oligarchów i rządzących stacje telewizyjne.

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w niedzielę w centrum Kijowa w wiecu poparcia Micheila Saakaszwilego. Były prezydent Gruzji i były gubernator Odessy oskarżył władze Ukrainy o korupcję na wielką skalę i ćwierć wieku działania na szkodę państwa.


„Główna zasada, jaką kierują się do dziś rządzący Ukrainą, to zachowanie władzy za wszelką cenę w ich rękach, zachowanie kontroli nad państwem, nad mediami i nad siłami politycznymi. Toczą między sobą pozorne wojny, grają w polityczne szachy, od czasu do czasu zamieniają się miejscami, tworząc wrażenie różnorodności sceny politycznej. Raz wygrywają jedni, innym razem drudzy, a koniec końców wszyscy się dogadują i ta sama gra toczy się dalej. Okłamują w ten sposób naród już przez 25 lat i dwie rewolucje”  – mówił ze sceny obok pomnika Wiaczesława Czornowiła, dysydenta w czasach ZSRR, działacza niepodległościowego i przywódcy Ludowego Ruchu Ukrainy.

„Zabijają ogromny potencjał i bogactwo kraju. Nie wykorzystują ich dla rozwoju państwa. Napychają tylko własne kieszenie. Prywatyzują Ukrainę od samego początku jej niezależności w kręgu złodziei i aferzystów. Kradną wszystko na oczach wszystkich. Trzeba wreszcie ten magiczny krąg korupcji i złodziejstwa  przerwać! Wystarczy! Tak dłużej być nie może! Czas tej szajce powiedzieć dość!  Dłużej oszukiwać się nie damy. To naród ukraiński ma decydować o swoim kraju. To przed ukraińskim narodem będzie odpowiadać rząd – zapowiada Michei Saakaszwili.


saakaszwii-wiec-2-w-kijowiesaakaszwii-wiec-3-w-kijowiesaakaszwii-wiec-4-w-kijowie

Publicysta i obserwator polityczny Andrij Kapustin, którego cytuje Polska Agencja Prasowa ocenia, że liczna jak na niedzielę demonstracja, która zebrała się mimo całkowitego braku informacji o niej w tradycyjnych mediach, świadczy o dużym zapotrzebowaniu na nową siłę polityczną na Ukrainie. Masa krytyczna narasta bardzo szybko i każdy krok rządu, parlamentu i prezydenta tylko to podgrzewa. Nie sądzę, żeby na tej demonstracji się skończyło. Potrzeba nowych wyborów jest dziś oczywista –  mówi Kapustin.

Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u: https://www.facebook.com/semperkresy/

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

20 odpowiedzi Tysiące ludzi na wiecu w Kijowie. Saakaszwili o rządzących: „To ich ostatnia zima. Czas tej szajce powiedzieć dość!” (WIDEO)

 1. tagore Odpowiedz

  27 listopada 2016 w 22:42

  Wydanie Gruzina Gruzji chyba wydaje się oligarchom coraz bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem.

  • observer48. Odpowiedz

   28 listopada 2016 w 05:20

   Saakaszwili może niedługo rozdawać karty na Ukrainie. Tak on, jak jego multimilioner wujek z Nowego Jorku to dobrzy znajomi prezydenta-elekta Trumpa jeszcze z okresu studiów Saakaszwilego w USA, zanim został wybrany prezydentem Gruzji. Trump mocno popierał Saakaszwilego, gdy był prezydentem Gruzji, więc nie widzę choćby jednego ukraińskiego oligarchy, który ryzykowałby starcie z Trumpem, który moim skromnym zdaniem nie pozwoli skrzywdzić swojego protegowanego.

   Ukraina może się stać w ciągu najbliższych miesięcy sceną dramatycznych i gwałtownych przemian ku zaskoczeniu i przerażeniu tak kacapii, jak Unii Europejskiej. Podejrzewam też, że normandzkie kółko wzajemnej adoracji powiększy się o USA, a być może też o Polskę i rozmowy zostaną przeniesione z Mińska do, powiedzmy, Genewy, bo Białoruś głosująca w ONZ przeciwko rezolucji potępiającej nielegalną okupację Krymu przez kacapię straciła status bezstronności.

   • SyøTroll

    28 listopada 2016 w 16:02

    Powoli się zaczyna, teraz za nazistów na Ukrainie, zaczynają robić Polacy – dokładnie polscy „naziści” z ZPU: https://www.youtube.com/watch?v=prcJcKLVQp4

   • Maur

    28 listopada 2016 w 19:01

    Zastanawiał mnie ten dość niespodziewany przypływ odwagi u Saakaszwilego. Teraz wszystko jasne. 🙂

   • observer48.

    28 listopada 2016 w 20:42

    @SyøTroll
    Jeśli wcześniej Saakaszwilego nie zamordują, wypłynie on bardzo szybko i najprawdopodobniej zostanie premierem. W Gruzji zasłynął brutalną, nie zawsze w 100% legalną, ale na 100% skuteczną walką z tamtejszymi oligarchami i korupcją. Zmieniłby się też stosunek do banderowców, których najprawdopodobniej rozgoni, bo lwowska mafia Sadowego to następna po oligarchach grupa przestępcza na Ukrainie. Dla rezunów mogą nadejść ciężkie czasy.

 2. mich Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 02:49

  tej stajni augiasza nie da sie posprzątac

 3. Mysz Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 08:24

  gruzin chce poprostu glortfikatorow ludobujcow odsunac od wladzy i skierowac ukraine na wlasciwy tor europejski.

  • observer48. Odpowiedz

   28 listopada 2016 w 11:12

   Zgadzam się.

 4. Szachrajew Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 08:40

  Związki rosyjskich dyplomatów (czyt. fsb) i węgierskich neonazistów:

  http://www.rbc.ru/politics/28/11/2016/583b54a09a794771a63505af?from=main

 5. Stefan Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 09:36

  Ukrainy już nie ma. Istnieje tylko teoretycznie. Nie można zbudować kraju wolnego na symbolach nazizmu, jakim w swoistej odmianie jest banderyzm lub komunizmu, który jeszcze na ziemiach Ukrainy nadal tkwi w ludziach. W takim zawieszeniu jak obecnie Ukraina będzie do czasu podziału na część banderowską (proniemiecką) i sowiecką. Podział jest już nieunikniony.

 6. SyøTroll Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 10:29

  Ostatnie trzy lata na Ukrainie dowodzą prawdziwości trzeciej zwrotki i refrenu „Murów” Kaczmarskiego:

  „Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas
  I z pieśnią, że już blisko świt, szli ulicami miast
  Zwalali pomniki i rwali bruk – Ten z nami! Ten przeciw nam!
  Kto sam, ten nasz najgorszy wróg! A śpiewak także był sam

  Patrzył na równy tłumów marsz
  Milczał wsłuchany w kroków huk
  A mury rosły, rosły, rosły
  Łańcuch kołysał się u nóg…”

  Chyba pora, by tą pieśń, uznać za „antypolską” i „antydemokratyczną”.

  A my przyglądamy się jak kolejny „złodziej i aferzysta” (tym razem spoza Ukrainy), próbuje na cudzych karkach, utrzymać się u władzy.

 7. pinokio Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 11:14

  miejmy tylko nadzieje ,ze ten Gruzin nie pójdzie w droga wielkiego przodka tez Gruzina

 8. Ukraina w rękach schizofrenika Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 13:36

  a co się dziwić skoro Poroszenko jest oczywistym schizofrenikiem z mania wielkości. jak wczoraj wyszło na jaw w prywatnej cerkwi ma ikonę na której występuje razem z rodzina jako swięci… http://elise.com.ua/?p=222961

 9. 'okm Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 15:12

  ciut nie u nas

 10. amtrak1971 Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 15:53

  ….Sakhasvili ma racje ,,, ale nic nie zrobi ,,,, nalezy wyciagnac z garazu super duper buldozer i zmiesc wszystko i wszystkich od granicy polskiej w strone czarnego morza i potopic , zaczac od nowa od zera ,budowe panstwa bankrupta , to samo zrobic z kacaplandem ,, wynajac super duper duzy buldozer i zniesc z powierzchni ziemi kacapland ,, i odnowic polska kulture na wschodzie od rzeki Bug ,,,to bedzie troche kosztowac ale sie oplaca , pan Trump pomoze Polakom

 11. józef III Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 17:14

  to i tak się rozleci

 12. Heilig Seele Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 19:53

  Czas na kolejny Majdan. Który to już będzie ? Trzeci ?

 13. Pafnucy Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 19:56

  Gruzini to mają parcie na szkło.

 14. andy Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 21:26

  Saakaszwili wkroczył na niebezpieczną ścieżkę.

 15. Japa Odpowiedz

  28 listopada 2016 w 23:35

  Gra służb się rozpoczęła. Znaczy Trump ma własną wizję Ukrainy. Ten Gruzin, zresztą agent USraela, nawet nie zipnąłby gdyby za nim nie stało CIA. Oj zacznie się tam cyrk. Jezeli o mnie chodzi i o interes Polski, to im gorzej tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *