Telefoniczna rozmowa premierów Litwy i Polski

5 stycznia 2018

W piątek, 5 stycznia 2018 roku, litewski prezes Rady Ministrów rozmawiał telefonicznie ze swoim polskim odpowiednikiem – Mateuszem Morawieckim. M.in. zaprosił go do złożenia wizyty nad Niemnem i Wilią.

W trakcie rozmowy Saulius pogratulował Mateuszowi Morawieckiemu objęcia stanowiska premiera, życząc sukcesów w podejmowaniu wyzwań i pracy na rzecz dobrobytu obywateli.


Rozmówcy wyrazili zadowolenie z rozwoju współpracy polsko-litewskiej, opowiedzieli się za umacnianiem partnerstwa, rozwojem współpracy dwustronnej w rozwiązywaniu różnego rodzaju kwestii, również w obszarze uzgadniania wspólnych projektów unijnych i -wskich.

Saulius Skvernelis bardzo ciepło wypowiadał się o Polsce, mówiąc, że jest ona „jednym ze strategicznych partnerów dla Litwy, w związku z czym nie ma przeszkód do jeszcze silniejszego zacieśnienia współpracy”.


Jak wspominaliśmy, litewki premier zaprosił Mateusza Morawieckiego na szczyt państw bałtyckich, który ma odbyć się w dniach 8-9 marca. Wiadomo już, że następca Beaty zaproszenie przyjął.

Telesfor

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Telefoniczna rozmowa premierów Litwy i Polski

  1. Yarg Odpowiedz

    8 stycznia 2018 w 11:45

    Ostatnimi czasy nasz północno-wschodni sąsiad mnie zadziwia. Czyżby auksztoccy Litwini zmądrzeli?

  2. Mariusz Odpowiedz

    8 stycznia 2018 w 21:59

    A pan Morawiecki z pewnością pamięta to, o czym sam już nie tak dawno mówił w Wilnie jako jeszcze wicepremier, że prawa Polaków na Litwie muszą być respektowane zgodnie z traktatem wzajemnym i unijnymi standardami. Z tego punktu Polska nie może zrezygnować w relacjach z Litwą, gdyż inaczej ta współpraca byłaby oparta na fałszywych i kruchych podstawach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *