Szef polskiej dyplomacji spotkał się z ambasadorem Rosji

7 lutego 2018

„Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że nie widzi podstaw do dalszego przetrzymywania wraku samolotu rządowego pod Smoleńskiem przez stronę rosyjską i oczekuje jego zwrotu. Podkreślił, że Polska oczekuje również zapewnienia swobodnego dostępu do miejsca katastrofy i wznowienia współpracy przy budowie pomnika ofiar.” – głosi komunikat polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych po spotkaniu ministra Jacka Czaputowicza z ambasadorem Federacji Rosyjskiej w Polsce Siergiejem Andriejewem.

Do spotkania doszło na prośbę ambasadora.


Oprócz kwestii katastrofy smoleńskiej i jej następstw rozmawiano także o „stanie relacji dwustronnych, współpracy na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ”. Omówiono także „dialog historyczny”.

Minister , jak podaje MSZ, „wyraził też gotowość do odblokowania dwustronnych kontaktów w wybranych obszarach, podkreślając potrzebę modyfikacji języka i rezygnacji z negatywnej narracji”.


Oprac. MaH, msz.gov.pl

fot. Gabriel Piętka, msz.gov.pl

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Szef polskiej dyplomacji spotkał się z ambasadorem Rosji

  1. observer48 Odpowiedz

    8 lutego 2018 w 07:47

    Ciekawe, jak dobrze poinformowany jest autor tego artykułu opublikowanego na łamach konserwatywnej gazety Washington Examiner. http://www.washingtonexaminer.com/trump-should-relocate-us-military-forces-in-germany-to-poland/article/2648414

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *