Świąteczne porządki na polskich cmentarzach wojennych na Ukrainie

17 sierpnia 2017

Kiedy w Warszawie przedstawiciele władz Polski i Ukrainy brali udział w uroczystościach związanych ze świętem Wojska Polskiego i wspomnieniem wspólnych walk z bolszewikami, wolontariusze oraz współpracownicy Fundacji Wolność i Demokracja zaangażowali się w porządkowanie żołnierskich mogił na Ukrainie.


Prace trwały na cmentarzu Orląt Lwowskich, kwaterze obrońców Lwowa i Kresów Wschodnich, na cmentarzu Janowskim – w tym: na kwaterze „Lotników” oraz na nekropolii w Mościskach. Mogiły zostały uporządkowane, przyozdobione biało-czerwonymi wstążkami. Zapalono znicze. Akcja przeprowadzona w ramach projektu „Strażnicy Narodowej Pamięci – część IV” współfinansowanego przez RP pozwoliła zaktywizować i zintegrować Polaków zamieszkujących obwód lwowski.


Za udział w przedsięwzięciu Fundacja „Wolność i Demokracja” pragnie wyrazić głęboką wdzięczność swym wolontariuszom. Podziękowania zechcą przyjąć również uczestnicy akcji związani z Towarzystwem Opieki nad Grobami Wojskowymi, Lwowską Rodziną Rodzin i Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Mościskach.

JEAN

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Świąteczne porządki na polskich cmentarzach wojennych na Ukrainie

 1. prawy Odpowiedz

  17 sierpnia 2017 w 18:20

  ” W szczerość intencji i bezinteresowność Marcina Reya, który pofatygował się sporządzić ponad 150-stronicowy raport, trudno bowiem uwierzyć. Trudno też uwierzyć w to, że bez konkretnych przyczyn raz broni Bartosza Kramka i jego małżonki, a raz ich pogrąża… Ewidentnie ktoś zaciera ślady… Pytanie tylko, czego?”

  Ten „wolontariusz” tylko o OD raporty post- factum pisze?

  http://prawy.pl/55908-marcin-rey-zaciera-slady/

 2. peter Odpowiedz

  17 sierpnia 2017 w 21:11

  Dziwne ze banderowcy na to pzwalaja:)))

  • prawy Odpowiedz

   18 sierpnia 2017 w 17:23

   Pozwalają tam, gdzie kaska od Polaków wartko płynie.

   • peter

    22 sierpnia 2017 w 15:41

    to moze kupic wszystkich banderowcow?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *