“Prezydent” Naddniestrza Wadim Krasosielski, 2016
Rosyjski ambasador Oleg Wasniecow uznany za persona non granta w Mołdawii? Z taką inicjatywą wystąpił przewodniczący komisji ds. ułaskawienia w administracji prezydenckiej Mai Sandu – Ion Guzon.
– Oleg Wasniecow, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Federacji Rosyjskiej w Mołdawii, to persona non grata. Potrzebujemy formalnej decyzji – powiedział polityk.
Jest to reakcja na doniesienia o tym, że rosyjski ambasador uczestniczył w ceremonii inauguracji “prezydentury” Wadima Krasnosielskiego w Naddniestrzu, która miała miejsce 17 grudnia w Tyraspolu.
Przypomnijmy, że 12 grudnia odbyły się wybory “prezydenckie” na szefa nieuznawanej Republiki Naddniestrza, w których wygrał Krasosielski, uzyskując 79,4 proc. głosów poparcia.
DJK, lenta.ru
Fot. Wikimedia Commons, CC




Dodaj swój komentarz