Rosja zapomniała, że 17 września 1939 roku zaatakowała Polskę

22 czerwca 2018

Rosja opublikowała kolejne wybielające udział Związku Radzieckiego w II wojnie światowej. zamieściło w internecie odtajnioną dokumentację z pierwszego okresu po napaści hitlerowskich Niemiec na . W publikacji tej, podobnie jak we wcześniejszych, nie ma informacji o napaści Armii Czerwonej na Polskę ani współpracy Moskwy z Berlinem, informuje Informacyjna Agencja Radiowa.

Wśród opublikowanych dokumentów znalazły się rozkazy radzieckiego dowództwa, wojenne dyrektywy, listy pochwalne i niemiecka mapa z planem napaści na . Rosyjskie władze przy każdej okazji podkreślają bohaterstwo radzieckich żołnierzy odpierających ataki hitlerowskiej armii i późniejszy marsz na Berlin, ale nie wspominają o działaniach w latach 1939-1941, kiedy  zajęła Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.


Historyk stowarzyszenia „” Nikita Pietrow w jednym z wywiadów dla Polskiego Radia zwracał uwagę na zakłamywanie historii przez . – To przedziwna sytuacja, gdy w naszym kraju jest własne widzenie historii, a cały świat ocenia poszczególne wydarzenia zupełnie inaczej. Jakoś nikogo to nie zawstydza i rzeczywiście można odnieść wrażenie, że państwowa polityka Rosji operuje fałszywymi faktami – podkreślił rosyjski historyk.

 wielokrotnie prezentowała wydarzenia z okresu II wojny światowej tak, aby pokazać ZSRR w jak najlepszym świetle.


24.pl za IAR

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

14 odpowiedzi Rosja zapomniała, że 17 września 1939 roku zaatakowała Polskę

 1. Hrabia Odpowiedz

  22 czerwca 2018 w 13:01

  Putin to morderca z KGB a KGB to Rosja i tyle w temacie. Bandyta – czekist – urka, nigdy do winy się nie przyzna.

 2. Hrabia Odpowiedz

  22 czerwca 2018 w 13:19

  Kłamać, kłamać I Jeszcze raz kłamać to dewiza KGB Rosji.

 3. pyra Odpowiedz

  22 czerwca 2018 w 16:17

  Niedawno miałem dyskusję na temat historii z Panią historyk w Jekaterynburgu – wojna polsko-sowiecka 1920, 17 września i „rewolucja” w Poznaniu 1956r były dla Pani objawieniem (choć o 17września coś słyszała ale spojrzenie z naszej strony było czymś nowym)…. największym zaskoczeniem było dla Pani fakt że na pytanie „A Wy kiedy opuściliście Rosję” odparłem stanowczo że Polska nigdy nie była w Rosji (jestem z Poznania) więc nie ma takiej daty… No ale co się dziwić gdy uczono Ją innej wersji…

  • Polak z Białorusi Odpowiedz

   22 czerwca 2018 w 20:36

   Ach, ty niegodziwec, napewno spowodowałeś zawał serca u „dobrej” pani! 🙂 🙂

 4. Polon64 Odpowiedz

  22 czerwca 2018 w 19:50

  To ZSRR i Armia Czerwona dała nam wolność. Jakoś nie słyszę żeby słowakom wypominalo sie udział w agresji na Polske. 17 wrzesnia panstwo polskie już nie funkcjonowało.

  • pyra Odpowiedz

   23 czerwca 2018 w 14:37

   i dlatego trzeba było rozstrzelać Żołnierzy i Harcerzy broniących polskich miast??? np. Grodna. Tak działa armia dająca „wolność”??? Bzdury gadasz – to była napaść po uprzednim dogadaniu sprawy z drugim bandytą.

   • Andrej

    23 czerwca 2018 w 20:02

    Polon64 dobrze mówi że nie była to agresja. Rosja przed wojną ciągle zwracała się do państw Europy żeby stworzyć sojusz przeciw niemcom. Nie posłuchali… Nie patrz na 17 września z perspektywy 2018. W tamtych czasach (1939)wszyscy politycy przyznali słusznność Rosji. Nikt nie stwierdził, że to jest akt agresji. Tak zrobiło by każde państwo broniąc własnej granicy i ludności. Ci polskie żołnierze i harcerze walczyli przeciwko armii rosyjskiej. Jeżeli by armia rosyjska nie weszła, to prawdopodobnie, polska była by „zmuszona” walczyć po stronie niemiec.

  • Pafnucy_W_onucy Odpowiedz

   24 czerwca 2018 w 11:53

   Wyzwolona to była Francja, Belgia, Holandia. Amerykanie (alianci) po wyzwoleniu opuścili wyzwolone kraje. Dla rusków Polska była krajem w drodze na Berlin, który można dodatkowo okraść, bezkarnie mordować mieszkańców i bez kary gwałcić.

   • Andrej

    25 czerwca 2018 w 18:28

    Ale Rosja nie powinna była wyzwalać Polskę.
    Pamiętajmy, że Polska była wrogo nastawiona na Rosję. To Polska wypowiedziała wojnę Rosji. Do tego Polacy do Kijowa chodzili nie na wycieczkę. I dobrze wiemy, o planach polski o „kawałku” Rosji. Armia Rosyjska doszła tylko do linii Kierzona. Nigdy armia rosyjska nie mordowała mieszkańców. Przypadki byli, ale byli i sądy i kary za przestępstwa.

   • observer48

    27 czerwca 2018 w 08:02

    @Andrej
    RoSSja i etniczni Moskale jeszcze słono zapłacą za swoje zbrodnie przeciwko narodom Azji i Europy, które moskiewska dzicz przez stulecia zniewalała, ruSSyfikowała, mordowała i rabowała. Populacja etnicznych Moskali gwałtownie spada i jest do tego dziesiątkowana przez alkoholizm, uzależnienia od narkotyków i choroby weneryczne z HIV/AIDS na czele. Ostateczna implozja moskiewskiej hordy zbliża się milowymi krokami, a podbite narody urządzą sobie tym razem prawdziwą paradę zwycięstwa na moskiewskim Placu Czerwonym jeszcze przed rokiem 2050.

  • ktos Odpowiedz

   25 czerwca 2018 w 08:07

   Chcesz powiedziec ze te dywizje do napadly na Polske zawsze sobie tak na granicy staly? A ze sie juz chlopaki nudzili to i sobie pomaszerowali na zachod na wycieczke. Patrza… a tam Polski nie ma to se teren zajeli.

 5. olek Odpowiedz

  24 czerwca 2018 w 08:47

  Każde państwo prowadzi politykę historyczną taką,która pasuje rządzącej obcji politycznej,tak było jest i będzie.

 6. peter Odpowiedz

  28 czerwca 2018 w 20:10

  Olek Kreml to najbardziej zaklamany rzad na swiecie
  Andrej powtarza ze kremlowsy zolnierze nigdy nie mordowali ludnosci cywilnej jaja sobie robisz czy o droge pytasz

 7. peter Odpowiedz

  28 czerwca 2018 w 20:12

  Podczas pisania CPU 100% Mam ten problem tylko na waszej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *