Białoruś i Polska mogą zostać gospodarzami Mistrzostw Europy 2026 w Piłce Ręcznej Mężczyzn

22 czerwca 2018

i Polska planują złożyć wspólny wniosek o zorganizowanie Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2026 roku – informuje rzecznik prasowy Białoruskiej Federacji Piłki Ręcznej. 19 czerwca w szkockim Glasgow rozmawiali o tym przewodniczący Białoruskiej Federacji Piłki Ręcznej Uladzimir Kanapliou i prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Związku Piłki Ręcznej  Andrzej Kraśnicki.

Decyzja o tym, czy Białoruś i Polska wspólnie będą się ubiegać zorganizowanie mistrzostw Starego Kontynentu, może zapaść podczas uroczystych obchodów 100-lecia polskiej piłki ręcznej, na które szef polskiej federacji zaprosił swojego białoruskiego odpowiednika.


Wcześniej planowali wspólnie z Rosją złożyć ofertę przeprowadzenia mistrzostw Europy w 2022 roku. Jednak z powodu skandalów dopingowych Rosję pozbawiono kilku międzynarodowych wydarzeń sportowych w różnych dyscyplinach i Rosyjska Federacja Piłki ręcznej poinformowała, że nie zamierza ubiegać się o organizacje 2022.

Kresy24.pl/tut.by


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *