Rosja przygotowuje się do dużej wojny. Liczy, że europejska jedność ws. Ukrainy rozpadnie się po wyborach we Francji (WIDEO)

20 kwietnia 2017

nadal przygotowuje się do dużej wojny” – oświadczył w czwartek sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksandr Turczynow w Kijowsko-Mohylańskiej Szkole Biznesu.

Według Turczynowa, Rosja umacnia swoje pozycje na wschodzie Ukrainy na terytoriach niekontrolowanych przez Kijów. Na przerzucono nowe oddziały okupacyjne i obecnie ich liczebność wynosi około 30 tysięcy. W planach Moskwy jest zwiększenie tej liczby do 50 tysięcy – stwierdził szef RBNiO.


Jednocześnie Kreml oczekuje, że europejska jedność w kwestii ukraińskiej rozpadnie się po wyborach we Francji. Taki pogląd wyraził w rozmowie z telewizyjnym 5 Kanałem analityk z Instytutu Współpracy Euroatlantyckiej Wołodymyr Horbacz (patrz od 7:22 załączonego ). Moskwa spodziewa się we Francji zwycięstwa kandydata, którego strona rosyjska będzie mogła postrzegać jako prorosyjskiego. Stawia na problemy w UE i koncentrację Brukseli na wewnętrznych sprawach Unii Europejskiej, dla której ukraińsko-rosyjski konflikt zejdzie w tej sytuacji na drugi plan – uważa ukraiński analityk.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

23 odpowiedzi Rosja przygotowuje się do dużej wojny. Liczy, że europejska jedność ws. Ukrainy rozpadnie się po wyborach we Francji (WIDEO)

 1. prawy Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 13:45

  Z kozikiem, z kozikiem polecieć wtedy należy.
  Dla pomocy bratnim banderowcom.
  Oni Europy wartości, bronią tam przecie.

  • nn Odpowiedz

   20 kwietnia 2017 w 15:49

   Trump nie nasz i pokazał w Syrii ile warte są dęte opowieści o niezwyciężonej armii rosyjskiej. Amerykanie zbombardowali bazę wojskową Assada jak chcieli.

   • SyøTroll

    20 kwietnia 2017 w 22:40

    Normalne, jedni i drudzy mają nadęte opowieści.

   • daniel

    22 kwietnia 2017 w 18:40

    Niestety nie ma Pan racji, bo Ami bombardowali tylko tak jak im Ruscy pozwolili. Mogłi Ruscy zestrzelić te wszystkie toporki, ale uznali, że lepiej mieć propagandowego haka na USA i puścili 23 z 59 wystrzelonych. A szkody niewielkie. Teraz można propagandowo to rozgrywać a amerycki fejsbuk huczy od potępień tego ataku. Słowo „teatr” jest adekwatne do tamtej sytuacji.

   • Pafnucy

    24 kwietnia 2017 w 00:18

    Amerykanie tak zbombardowali bazę jak Rosjanie chcieli.

   • ktosik

    24 kwietnia 2017 w 08:38

    @daniel i te 23 rakiety trafilu 44 cele. TO podwojnie trzeba sie ich bac. Proponuje przestac czytac sputnik… uniknie sie takich komentarzy.

    Rosjanie zostali pol godziny przed odpaleniem rakiet ostrzezeni ze bedzie atak inaczej pomimo ich super obrony moglyby byc ofiary a nie o to chodzilo w ataku.

 2. SyøTroll Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 15:46

  Ex-diakon twierdzi, że to Rosja, ale jak zwykle ma na myśli „proeuropejską” Ukrainę.

 3. wojcio123 Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 19:38

  Prawy, popraw interpunkcję 🙂 Polacy tak nie piszą

 4. observer48 Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 19:46

  Jeśli to prawda, to Ukraińcy są częściowo sami sobie winni, bo zamiast szybko reformować zagrożone zewnętrzną agresją państwo, od ponad trzech lat nadal je okradali i wciąż okradają na oczach całego świata.

  • SyøTroll Odpowiedz

   20 kwietnia 2017 w 22:38

   Cieszę się, że przynajmniej w jednej kwestii się zgadzamy, panie observer48.

 5. Aztek_Anonim Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 19:55

  Który rok już Rosja szykuję się do podobno do ataku na Ukrainę? To już zaczyna być nudne.

  • Luk Odpowiedz

   20 kwietnia 2017 w 22:56

   Rosja już zaatakowała Ukrainę i okupuje część jej terytorium. Być może szykuje się też do ataku na inne tereny…

   • SyøTroll

    21 kwietnia 2017 w 13:19

    Luk, UE postanowiła rozszerzyć wpływy na Ukrainę i osiągnęła co zamierzyła, zdobywając podpisy ukraińskich dygnitarzy pod umową stowarzyszeniową oraz umową o pomocy ze środków MFW. Zamiast przeciągnąć na swoja stronę autonomistów „prorosyjskich”, ustami ówczesnego szefa naszego polskiego MSZ Radka Sikorskiego, wezwała Ukrainę do spacyfikowania ich. Ponieważ nie otrzymali wsparcia od UE dała im je FR. Nazywanie dążeń separatystycznych części obywateli Ukrainy, oraz żądań szacunku dla mniejszości, terroryzmem, obcą agresja i okupacją to demagogia. Wszyscy o tym wiedzą, tylko że UE niechcący doprowadziła do pata; UE nie może, zakończyć konfliktu i znormalizować stosunków, dopóki obie strony konfliktu nie zaczną przestrzegać porozumień mińskich, przy czym nacisk na stronę „proeuropejską” jest utrudniony. Ukraina nie chce się reformować, co by dało podstawy UE dla wsparcia jej, i nie może przerwać działań zaczepnych przeciw „Republikom Ludowym”, bo nie ma pomysłu co zrobić z „umiarkowanymi ochotniczymi ukraińskimi antyterrorystami”. A im dłużej ten cały „anty”terroryzm pro-kijowski trwa tym mniejsze szanse na reitegrację Ukrainy. Owszem poparcie dla separatystów spada, ale poparcie dla „anty”terrorystów nasłanych nie rośnie. A co gorsza spada również poparcie dla nich w ATO-landzie. Nikt nie lubi wojsk okupacyjnych nawet jeśli są to prorządowe wojska okupacyjne.

   • Luk

    21 kwietnia 2017 w 19:56

    @SyoTrol
    Tam nie było żadnych działań separatystycznych tylko otwarta agresja różnych formacji wojsk Federacji Rosyjskiej. Od dywersyjnych oddziałów GRU po wojska rakietowe FR. Żadni separatyści nie zdobyliby tak dużego terytorium w tak krótkim czasie. Żadni separatyści nie potrafiliby obsługiwać skomplikowanych systemów rakietowych jakie zostały użyte w czasie wojny na Ukrainie przez rzekomych buntowników z Doniecka. W konflikcie pojawiły się nawet najnowsze czołgi używane przez wojska Federacji Rosyjskiej. Tego też separatyści nie kupiliby w sklepach z czołgami w Doniecku…

    Różne „Motorole” i inni żule użyczający swych facjat jako władze „republik ludowych” to tylko przykrywka i prymitywna ściema na użytek rosyjskiej propagandy.

   • Polon64

    23 kwietnia 2017 w 14:25

    Te ziemie zawsze byly rosyjskie!

   • Darek

    23 kwietnia 2017 w 19:56

    @Polon (a raczej Kurczatow) – te ziemie od zawsze należały do WKL!

  • Maur Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 17:59

   Rosja raczej nie może sobie pozwolić na tytułową wojnę. I nie pozwoli.
   Rosja gra na przyciągnięcie Niemców i Francji do współpracy. Może jeszcze Italii, choć to niekonieczne.
   Pojutrze wybory we Francji. Już na wyborach w USA Rosja lekko się sparzyła. Z Francją może być podobnie. …
   ——————————-
   USA nie potrzebuje takiego trójkąta w Europie. Nie w ich interesie.
   USA nie potrzebuje też konfliktu z Chinami ani Rosji do tego. Mogą wybrać współpracę. Wówczas i USA i CHRL będą potrzebowali solidnej przeciwwagi w kluczowym ryglu świata czyli Europie środkowej. Stąd obecne tu SZ USA.
   ——————————
   Oglatam czesto via SAT TV EU, UK, USA, FR, BL. Rosyjskie nie róznią się niczym od zachodnich. Styl już ten sam. Nawet główne wiadomości potrafią przerwać reklamami. Np. polskich uzdrowisk…
   Tak się nie przygotowuje do wojny.

   • Darek

    23 kwietnia 2017 w 20:01

    Patrzysz na wersję eksportową RT, wersja na rynek wewnętrzny jest ciekawsza. Kiedyś na Rassija24 przypadkowo trafiłem na audycję pt. „Agitprop” i kopara mi opadła na to co tam sie ukazuje. Rosjanie sa urabiani na wielkorusów i watpię by nie było w tym drugiego dna.

 6. prawy Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 22:27

  „To już zaczyna być nudne.”
  Nie dla sekciarzy III strony.
  Chcą być, tak podniecani.

 7. Maur Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 17:46

  Rosja przedwczoraj dostała wstępną zajawkę spodziewanego wyroku przez MTS ONZ z powództwa UA.
  UA zyskała korzystne orzeczenie w sprawie bezprawnego zajęcia Krymu, bezprawnego wprowadzenia jurysdykcji FR, bezprawnego wprowadzenia języka, bezprawnego rozwiązania medżlisu – z orzeczeniem natychmiatsowego wprowadzenia normalnego i wcześniej praktykowanego funkcjonowania Tatarów i Ukraińców. Ukraina w sprawie uznania terrozyzmu w DRL iŁRL została odesłana, Tak samo jak Rosja do porozumień mińskich. Oba państwa zobowiązuje orzeczenie MTS do działań wspólnych i każdego z osobna do realizacji tych porozumień.
  Rosja wnosiła o uznanie się MTS niekompetentnym do rozstrzyganiea tego sporu i pozostawienie go w gestii SN FR. MTS to żądanie Rosji odrzucił. Co prognozuje kierunek ostatecznego rzostrzygnięcia. Obecne ma charakter tymczasowego zabezpieczenia powództwa UA.

  Jednym słowem Rosja otrzymuje lekcję cywilizowanego sposobu załtwienia kwestii spornych.

  • Hajduk Odpowiedz

   25 kwietnia 2017 w 12:43

   Co do Krymu, problem ten wyssan z palca. Krymczukowie za żadne skarby Świata na Ukrainę nie wrócą. Oni nie są tacy idioci jak może się wydawać urzędnikom UE. Ja sam rozmawiałem z nimi przez telefon . tam moi krewni żyją. I wszyscy Oni jednym głosem mówią – do Bander – nigdy ! Krym nie potrzebuje Ukrainy , potrzebuje Go NATO. Amerykanie potrzebują bazy na Morzu Czarnym, to oni i dupę zrywają sobie ze złości, że pomysł upadł. Przyjaźnić się z Ameryką – – desperacki krok, o wiele lepiej z Ameryką kłócić. To ostrzeżenie dla wszystkich polityków, którzy widzą w Ameryce Cnotę .

 8. daniel Odpowiedz

  22 kwietnia 2017 w 18:44

  To wszystko działania propagandowe.Tramtadam, tramtarara. A Ukraina niebawem utraci własną państwowość, a my musimy uważać, żeby tego momentu nie przegapić i ustanowić wpływy we Lwowie.

  • bailin Odpowiedz

   22 kwietnia 2017 w 23:16

   Kacapku nie przynudzaj już.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *