Rosja: Chcą zrobić wariata i zboczeńca z historyka badającego zbrodnie komunistyczne

10 stycznia 2018

Dalszy ciąg dramatu Jurija Dmitriewa, historyka i aktywisty karelskiego oddziału organizacji . Rosyjski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i mimo opinii biegłych skierował go na przymusową obserwację psychiatryczną.

O pokazowym procesie Dmitriewa, jak i o nim samym czytaj tutaj. Wczoraj zaś adwokat oskarżonego, Wiktor Anufriew, poinformował, że pod koniec roku została sporządzona opinia biegłych oparta na badaniach zarówno samego Dmitriewa, jak i rzekomo pedofilskich materiałów, które miał posiadać. Wynika z niej, że według psychiatrów i psychologów Jurij jest zdrowy na umyśle, a materiały, które są według prokuratury dowodem, nie noszą znamion pornograficznych i pedofilskich. Jednakże prokuratura od razu zgłosiła do sądu wniosek o ponowne przebadanie Dmitriewa i 9 fotografii, które są w aktach procesu, a sąd przychylił się do tego wniosku, kierując Dmitriewa na przymusową obserwację psychiatryczną i nakazując ponowne zbadanie zdjęć pod kątem „seksualnych dewiacji”.


Adwokat Dmitriewa wniósł apelację w sprawie tej decyzji. Ale Dmitriew (na zdjęciu powyżej, zdjęcie pochodzi sprzed dekady, dziś wygląda tak  ) już został przewieziony na obserwację do Moskwy, do Instytutu Psychiatrii Sądowej im. prof. W. P. Serbskiego w Moskwie. To instytucja znana z zasług dla rozwoju tzw. psychiatrii represyjnej w ZSRS.

Oprac. MaH, businessinsider.com


fot. CC BY-SA 4.0

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Rosja: Chcą zrobić wariata i zboczeńca z historyka badającego zbrodnie komunistyczne

  1. Cassubica Odpowiedz

    13 stycznia 2018 w 01:40

    A Wojtyła doprowadził do szerzenia pedofilii wśród księży katolickich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *