Rosyjski senator w osobliwy sposób skomentował przegraną Polaków.
Senator Aleksander Puszkow podał przyczynę przegranej Polaków w pierwszym występie na Mistrzostwach świata. Porównał wynik meczu z Senegalem z nieustannym oglądaniem się Polski wstecz na jej historię.
W meczu tym Polska strzeliła sobie samobójczą bramkę i właśnie dlatego Przewodniczący Senackiej Komisji Polityki Informacyjnej i Współpracy z Mediami poradził, by nie oglądała się do tyłu i nie żyła wciąż przeszłością. Za to właśnie jest nieustannie karana przez teraźniejszość, a przecież sukcesy i strzelanie goli możliwe są jedynie dzięki marszowi do przodu.
Zdaniem rosyjskich komentatorów senator bez wątpienia miał na myśli nieustanne pretensje Polaków do swoich sąsiadów, zwłaszcza Rosji i Ukrainy.
Adam Bukowski

