Ponad tysiąc weteranów walk w Donbasie popełniło samobójstwo

24 kwietnia 2018

 Ponad 1000 osób, które brały udział w operacji antyterrorystycznej () na wschodniej Ukrainie popełniło . Tę porażającą informację przekazał we wtorek z frakcji „”, przewodniczący parlamentarnej komisji ds. weteranów  Aleksander Tretiakow.

„Na Ukrainie już ponad tysiąc osób, które walczyły w ATO popełniły samobójstwo (…).  Na tej wojnie wykorzystuje się broń artyleryjską, i oczywiście wszystkie traumy psychiczne są z tym związane,-  cytuje słowa portal  „UKRINFORM”. – A to jest najtrudniejsze dla żołnierzy. Wielu z nich odniosło kontuzje”, powiedział podczas konferencji poświęconej światowym praktykom integracji weteranów po powrocie z frontu.


Powiedział również, że według stanu na dzień 2 kwietnia liczba uczestników ATO wynosi 329.500 osób.

 Według Tretiakowa, na Ukrainie jest ponad 1,6 miliona weteranów, co stanowi 4 proc. całkowitej populacji Ukrainy. 


Jeszcze w ubiegłym roku, szefowa biura pełnomocnika prezydenta ds. rehabilitacji uczestników operacji antyterrorystycznej Natalia Zareckaja stwierdziła, że Ukraina nie zapewnia pomocy psychologicznej uczestnikom ATO.. 

22 marca Rada Ministrów ogłosiła, że rozpoczęła prace nad powołaniem Ministerstwa Spraw Weteranów, proces ten potrwa miesiąc. 

Kresy24.pl/ab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

10 odpowiedzi Ponad tysiąc weteranów walk w Donbasie popełniło samobójstwo

 1. kowal Odpowiedz

  24 kwietnia 2018 w 15:22

  Jest problem?
  Powołać do życia kolejnych urzędników… na pewno problem rozwiążą…

 2. Stanisław Odpowiedz

  24 kwietnia 2018 w 17:42

  Jak minister zdrowia powiedział, że 80% weteranów wymaga opieki psychologa to go zwolnili ze stanowiska.

 3. Pafnucy Odpowiedz

  24 kwietnia 2018 w 20:36

  „Ponad tysiąc weteranów walk w Donbasie popełniło samobójstwo”. Jeszcze jeden, jeszcze jeden, jeszcze jeden…!!!

 4. peter Odpowiedz

  25 kwietnia 2018 w 02:34

  Panfucy Widac jaka ta ukrainska armia /dostaja traumy/
  Nic podobnego nie zdarza sie w armii rosyjskiej mimo okrucienstwa np wojen w Czeczenii

 5. beka Odpowiedz

  25 kwietnia 2018 w 09:04

  Panie Peter odpwiadam – w Rosji jest tańsza wódka – w związku z tym weterani nie popełniają samobójstwa – oni tylko umierają w wyniku skutków picia w nadmiernej ilości alkoholu wysokoprocentowego.
  Każdy kto tam był ma wyrobiony pogląd na temat „kultury picia alkoholu” – która jest sednem – można powiedzieć nierozerwalną częścią życia Rosjan.

  • Stanisław Odpowiedz

   25 kwietnia 2018 w 11:19

   Bywam i tu i tu – poziom kultury picia alkoholu ten sam w obu państwach.
   Armia ukraińska zmienia się, ale… nadal tkwi w sowieckich czasach armii poborowej, z trepami, falą, korupcją i wszechlejącą się wódą.
   Najgorszy był okres do końca 2016 roku. Żołnierze sami sobie kupowali mundury, śpiwory, kamizelki, hełmy, radia, lornetki, noktowizory, bieliznę…. bo armia nie miała. Nie miała bo nie była gotowa do wojny a magazyny rozsprzedane na lewo. Mundury (stare były beznadziejnej jakości) sprzedawano na bazarach, a żołnierze kupowali albo z bazaru albo demobil (sporo polskich kamuflaży widać na zdjęciach z Donbasu). Dowódcy niekompetentni, brak jakiegoś celu taktycznego, błoto, głód i zimno nie budują dobrego morale. Do tego jeszcze straty bojowe z rąk wroga to niecałe 30% wszystkich zabitych. Połowa zabitych to od ognia własnego, wypadki, samobójstwa i morderstwa dopełniają obrazu. Fałszowano dokumenty aby nie wypłacać odszkodowania za zabitego żołnierza. Przykład – postrzał w tułów – zginął na samowolce w wyniku bójki, postrzał w płuco – zapalenie płuc….
   Dla lekarzy zbieraliśmy tutaj podstawowe materiały do apteczek, bo w apteczkach któe dostawali na linię były gazy i bandaże z 1973 roku oraz pabialgina.
   A na przepustkach w miastach widać takie „fury” za które można wystawić pluton wojska na bojowo…..
   To nie są budujące obrazy…

   • peter

    25 kwietnia 2018 w 13:49

    Stanislaw Swoje wiadomosci czerpie z internetu i moj obraz na temat ukrainskiej armii podobny jest do twojego jesli mowimy o czasie 2014/16
    PS ogladalem urywki filmu jak szkolili gwardie narodowa /ochotnikow// armia ich nie karmila ani nie dala mundurow No i wodka na stole u tego co ich szkolil

  • peter Odpowiedz

   25 kwietnia 2018 w 13:43

   Beka Prawda jest taka Nigdy sie nie dowiesz prawdy o armmi rosyjskiej wszystko /scisle tajne/ I to napisalem w poprzednim poscie

  • Ola Odpowiedz

   28 kwietnia 2018 w 09:12

   Skąd to wiesz? Widziałaś to? Nie trzeba pisać głupot o tym co nie wiesz jak na prawdę to wygląda! Alkohol nie jest przyczyną samobójstw!!!

 6. Janek Odpowiedz

  25 kwietnia 2018 w 14:15

  Ukrajna to kraj weteranów i złodziej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *