Policja OBWE wkroczy do Donbasu? Separatyści grożą „prawdziwą wojną”

5 kwietnia 2016

OBWE_policja

Przedstawiciele obu zrewoltowanych regionów w Donbasie zagrozili, że jeśli wkroczą tam międzynarodowe siły policyjne pod egidą Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, woła to „walki na masową skalę”.

We wspólnym oświadczeniu wydanym w Mińsku przez reprezentujących DNR i LNR Denisa Puszylina i Władisława Dejnego podkreślają oni, że ustanowienie międzynarodowej policji nie jest przewidziane w porozumieniach rozejmowych z Ukrainą i spowoduje „prawdziwą wojnę”.


„To nie tylko nie zwiększy stabilności, ale przeciwnie – doprowadzi do wybuchu masowych walk, w które zostaną bezpośrednio wciągnięte kraje Zachodu” – czytamy w oświadczeniu separatystów.

Przypomnijmy, że prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, iż w czasie najbliższej rundy rozmów pokojowych w tzw. „formacie normandzkim”, czyli z udziałem Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec, zaproponuje wprowadzenie do Donbasu policyjnego kontyngentu , który zagwarantuje na terenach kontrolowanych przez separatystów.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

12 odpowiedzi Policja OBWE wkroczy do Donbasu? Separatyści grożą „prawdziwą wojną”

 1. mały Odpowiedz

  5 kwietnia 2016 w 18:21

  CZEGO SIĘ OBAWIAJĄ ? LUB KOGO ? POKOJU . CZY RACZEJ TEGO ŻE NIE BĘNDĄ MOGLI GRABIĆ LEGALNIE I W SPOKOJU

 2. luki Odpowiedz

  5 kwietnia 2016 w 18:52

  bandyci z moskwy kłamią i wiadomo o co chodzi, wojsko ruskie jest w donbasie i sie bolszewiki boją bo wyjdzie na jaw ich machloje

 3. LUKI Odpowiedz

  5 kwietnia 2016 w 21:56

  DOŚĆ ŁAMANIA PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO PRZEZ BOLSZEWIKÓW DOŚĆ ŁAMANIA PRAW CZŁOWIEKA PRZEZ BOLSZEWIKÓW Z MOSKWY DOŚĆ WYSYŁANIA WOJSK NA URLOPACH I BRONI DO SUWERENNEJ UKRAINY!!!! LUDZIE ŚWIAT PATRZY I MILCZY DOŚĆ ROSJI!!! PUTLER JESTEŚ BANDYTĄ I TERRORYSTĄ…

  • SyøTroll Odpowiedz

   6 kwietnia 2016 w 09:19

   Można ich zrozumieć, że nie chcą wprowadzenia tym razem innych zielonych ludzików (z ramienia OBWE), w celu ułatwienia zajęcia terenu przez „anty”terrorystów i sbuków. Potem zapewne „uprzejmi” z OBWE się wycofają a zaczną się represje. Fajny plan, ale nie realistyczny.
   Prawo międzypaństwowe jest łamane jeśli przyjmiemy, że Rosja wysłał swoje wojska bez żadnego rozsądnego powodu, a jedynie w celu osiągnięcia zdobyczy terytorialnych. Prawa „międzynarodowe” i „człowieka” jest łamane jeśli celem Operacji „anty”Terrorystycznej jest stosowanie represji w stosunku do części obywateli Ukrainy, z powodów ich przynależności politycznej, etnicznej lub religijnej, tak jak to ma miejsce w tym konkretnym przypadku.
   Świat faktycznie patrzy i widzi walkę popieranych przez Zachód ukraińskich radykałów z lokalnymi nacjonalistami, wspieranymi głównie politycznie przez Rosję. I na prawdę świat nie wie do końca jak się zachować. Czy postąpić zgodnie z interesami, czy zgodnie z deklarowanymi wartościami. To również dotyczy Europy.

   • Mikołaj

    6 kwietnia 2016 w 09:59

    Dużo bełkotu mało sensu

   • SyøTroll

    6 kwietnia 2016 w 10:39

    Może dlatego że dla ciebie jedyne co jest sensowne to rzezanie bolszewików.

   • pol

    6 kwietnia 2016 w 11:00

    i znowu bełkot głupiego ruskiego trolla…

   • Mikołaj

    6 kwietnia 2016 w 12:05

    Jakich bolszewików SyøTroll’u?
    O tych co nie żyją od prawie 100 lat?
    Nie błaznuj…

   • SyøTroll

    6 kwietnia 2016 w 12:21

    @Mikołaj
    Ja „błaznuję” a oczywiście „LUKI” i „luki” nie. Do nich miej pretensje, mnie się tylko „udzieliło”. No dobra, może po prosty wolisz rżnąć nie bolszewickich ruskich.

   • SyøTroll

    6 kwietnia 2016 w 12:24

    @Mikołaj
    Właściwszym z mojego punktu widzenie byłoby wprowadzenie tej policji pod auspicjami OBWE na całym obszarze Obwodów Ługańskiego i Donieckiego. Wtedy pilnowane by były obie strony konfliktu.

 4. ukrop Odpowiedz

  5 kwietnia 2016 w 22:49

  Luki i Mały mają rację

 5. Mikołaj Odpowiedz

  6 kwietnia 2016 w 08:07

  Widać who is who.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *