Podkomisja Smoleńska: Lewe skrzydło samolotu TU 154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej (AKTUALIZACJA)

10 stycznia 2018

Podlegająca Ministerstwu Obrony Narodowej RP Podkomisja do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej wydała komunikat po posiedzeniu komisji plenarnej, w którym uczestniczył międzynarodowy ekspert do spraw katastrof lotniczych Frank Taylor.

W komunikacie czytamy, że członkowie Podkomisji przyjęli między innymi następujące wnioski: „Lewe skrzydło samolotu TU 154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej”, a w samolocie, który rozbił się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i 95 innymi osobami na pokładzie „istniało kilka źródeł eksplozji: w skrzydle, slocie, a także w centropłacie, potwierdzone przez analizę mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię”.


Całość komunikatu czytaj tutaj.

AKTUALIZACJA:


Antoni Macierewicz, do tego tygodnia minister obrony narodowej, został mianowany szefem Podkomisji Smoleńskiej.

Tymczasem na powyższy komunikat odpowiedziała Rosja. W swoim komunikacie Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej stwierdził, że hipoteza wybuchu „nie znalazła potwierdzenia” i odesłał do rosyjskiego raportu tzw. Międzynarodowej Komisji Lotniczej (MAK).

Oprac. MaH, mon.gov.pl

fot. staszewski, team.net, CC BY-SA 2.5

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

21 odpowiedzi Podkomisja Smoleńska: Lewe skrzydło samolotu TU 154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej (AKTUALIZACJA)

 1. Paul_78 Odpowiedz

  10 stycznia 2018 w 20:42

  A czy są jakieś dowody ?

 2. Cassubica Odpowiedz

  11 stycznia 2018 w 05:18

  Najpierw była „Sztuczna Mgła” nad Smoleńskiem.
  Potem „Pancerna Brzoza” „Rozstrzeliwanie” tych, którzy przeżyli katastrofę i dziesiątki innych teorii
  Teraz ładunki wybuchowe w skrzydłach.
  Ten nieszczęsny samolot w ciągu kilkunastu sekund spotkało kilkadziesiąt wzajemnie wykluczających się dziwnych zjawisk i zdarzeń.

  • observer48 Odpowiedz

   11 stycznia 2018 w 08:50

   @Cassubica
   Poczekaj, kacapska swołocz, do ogłoszenia wyników ekshumacji i pozostałych ustaleń Podkomisji Smoleńskiej! Twoi bandyccy rodacy byli tak aroganccy i pewni lojalności polskich zdrajców po wodzą T(f)uska, że nawet nie usiłowali zacierać śladów i wpakowali szczątki ofiar katastrofy, niczym rąbankę, do plastikowych worków i odesłali do Polski. Podkomisja Smoleńska wydaje się więcej wiedzieć, niż oficjalnie przyznaje i 10 kwietnia br. możemy być świadkami politycznego trzęsienia ziemi na skalę co najmniej regionalną. Na twoim miejscu trzymałbym ryj zamknięty na kłódkę, bo może się okazać, że łby polecą w Berlinie, Warszawie i Moskwie.

   • Cassubica

    12 stycznia 2018 w 02:48

    observer48 Panu już talk mózg się zlasował, że nie że nie wie pan nawet gdzie jaki naród mieszka. – Od kiedy to Rosjanie są Rodakami Kaszubów? To i Kaszubi są teraz Kacapami. Ciekawa teoria.
    Szkoda tylko tych biednych nieboszczyków, którym nie dadzą spokojnie odpoczywać i okładają ich łopatami przy kolejnych ekshumacjach.
    Ziemia to się może zatrzęsie od kolejnych idiotyzmów. od

   • observer48

    12 stycznia 2018 w 09:43

    @Cassubica
    Dla mnie jesteś i pozostaniesz kacapską swołoczą bez względu na pochodzenie etniczne. Sowok z kacapską mentalnością to nie narodowość, czy grupa etniczna, a wyprany na biało szkopsko-kacapaską propagandą mózg, który przypomina sprasowaną kupę końskich odchodów umieszczoną między uszami takiego osobnika. „Krul” Europy T(f)usk to też Kaszub.

    A tak na marginesie, to oprócz ucieczki po stycznej grupy etnicznej, jakieś udokumentowane kontrargumenty obalające, lub co najmniej podważające w sposób wiarygodny ustalenia Podkomisji Smoleńskiej pod kierownictwem pana Antoniego Macierewicza. Wiadomo już ponad wszelką wątpliwość z nagrań z obrad, że Komisja Millera fałszowała ustalenia powołanych przez siebie ekspertów i powinniśmy wkrótce być świadkami postawienia przez prokuraturę winnych tego przestępstwa osób w stan oskarżenia.

   • eden

    16 stycznia 2018 w 01:11

    Obserwator wyjaśnij mi proszę jedno. Skąd w PiSoskim elektoracie tyle jadu, wściekłości i nienawiści?.Z wami nie można prowadzić żadnej dyskusji!. Czy każdy PiSowiec ma to wdrukowane aby nienawidzić całego poza PiSowskiego Świata?
    To co napisał Cassubica to przecież cytaty samego Waszego kapłana religii smoleńskiej Macierewicza.
    Zaprzeczysz temu, co wszyscy mogli usłyszeć w przekazach telewizyjnych tegoż indywiduum? Czy i Ciebie nikt nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe ( to też cytat waszego guru-prawda)?
    Załóżmy jednak, że jego raport przyjmie rząd RP to co wtedy:?
    1. Kto podłożył bombę, lub bomby?
    2 Jeśli to Rosjanie to co dalej? Wojna?

 3. Jarema Odpowiedz

  11 stycznia 2018 w 08:55

  Teoria pancernej brzozy będzie kiedyś przytaczana jako przykład manipulacji .

  • Cassubica Odpowiedz

   13 stycznia 2018 w 01:03

   Do observer48: Jest pan zakompleksionym chorym na nienawiść malutkim ludzikiem, który nic w życiu nie osiągnął, a za swoje spaprane życie wyżywa się pan na innych. Poza bluzganiem nic innego pan nie potrafi.
   Co do Rosjan, to póki co, są to nasi (Kaszubów i Mazurów) najbliżsi sąsiedzi dzięki którym żyjemy i utrzymujemy się. Wujek z Ameryki nas nie nakarmi, a Amerykanie do Gdańska na zakupy i na wczasy nie przyjeżdżają, a dzięki dobrym stosunkom przygranicznym Rosjanie robiąc zakupy w gdańskim i olsztyńskim województwie i przyjeżdżając do na na wczasy zostawiają sporo pieniędzy.

   • observer48

    18 stycznia 2018 w 12:17

    @Cassubica
    Olgino i Sawuszkina broni kacapskiej agentury. Granica z Obwodem Kaliningradzkim powinna zostać zamknięta na głucho, a tereny baz wojskowych tak polskich, jak amerykańskich na Pojezierzu Mazurskim wydzielone i otoczone kordonami ochronnymi. RoSSja to obecnie największe zagrożenie dla globalnego pokoju, a Polska jest państwem frontowym i kluczowym sojusznikiem USA na wschodniej flance NATO. Si vis pacem, para bellum.

 4. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  12 stycznia 2018 w 00:42

  a jednak BYŁ WYBUCH
  https://youtu.be/AVOGHa-l5Gs

  BĘDZIEMY MIEĆ OGROMNY BAT NA czekistów a kogo oni poświęcą tutaj w Polsce jako kozły ofiarne…..??

  W Lockerbie w 1988 samolot spadł po wybuchu z wysokości 10 000 metrów na teren górzysty i ….rozpadł się na ok. 10 000 szczątków…

  pod smoleńskiem w 2010 nasz samolot spadł(po uderzeniu w tytanową ruską brzozę) z wysokości kilkudziesięciu metrów na grząski,bagnisty teren i rozpadł się na ……..65 000 części……..
  co ciekawe samolot rozpadał się już przed tytanową brzozą…….przed brzozą przestały działać systemy rejestrujące parametry lotu……..WSZYSTKO PRZED BRZOZĄ….moskale wycieli 5 sekund zapisu ze skrzynki rejestrującej parametry lotu…..

  co na to odpowiedzą: aztek anonim? ula? pafnucy? kasco? nadal będą lać złą nowinę ze sputnika?

  Targowica w 1792 tłumaczyła się, że moskwa obiecała im brak kolejnych rozbiorów…..a jak piewcy średniowiecznego ruskiego miru będą się tłumaczyć????

  że niszczą tylko cele geopolityczne Polski???

  że powinniśmy realizować doktrynę dugina a nie Piłsudskiego? a oni piszą to z Polski…….

  Polska wstaje z kolan….. co powiedzą moskale i prusacy?

  • polak a nie riusski troll Odpowiedz

   12 stycznia 2018 w 01:20

   A W JAKI SPOSÓB lewicowe media głównego nurtu wskazały winę Polaków?

   ,,SKANDALICZNE MANIPULACJE KOMISJI MILLERA ODNOŚNIE GEN. BŁASIKA [STENOGRAM]”
   https://youtu.be/XyKkXjr9ME0

   oraz jak zadbano o jednolity przekaz z moskwą…
   https://youtu.be/F2SNJHa0-_o

   w dniu odlotu do smolenska nie działały żadne systemy elektroniczno-kontrolne na lotnisku ….jedyny taki przypadek w historii naszego lotnictwa…..

   zgłosiło się do ,,naszych” trzech moskali, w tym oficer, którzy powiedzieli że dysponują informacjami na temat katastrofy……nie spisano ich zeznań tylko dane a następnie przekazano moskalom…..nikt nie poniósł kary….

 5. proukr Odpowiedz

  12 stycznia 2018 w 10:48

  Na terytorium państwa, nie będącego członkiem NATO, zginął w „katastrofie”, zwierzchnik sił zbrojnych państwa członkowskiego NATO. Do czasu, gdy oficjalna przyczyna „katastrofy” nie wskazuje na ingerencję, w tą „katastrofę”, państwa nie będącego członkiem NATO, nie można uruchomić artykułu piątego Traktatu Północnoatlantyckiego. Wnioski niech każdy wyciągnie sam. Ja tylko zadam pytanie; czy służby specjalne NATO są tak słabe, że nie znają prawdziwych przyczyn „katastrofy”, czy do tego że znają, nie chcą się przyznać?

 6. pyra Odpowiedz

  12 stycznia 2018 w 17:34

  Skoro był wybuch (załóżmy) to w jednej sprawie trzeba przyznać rację Putinowi – samolot wystartował z Polski a nie z Rosji…. Generalnie akurat Rosjanom ten wypadek był wybitnie nie na rękę – do końca kadencji Prezydenta którego notowania spadały tak daleko nie było a katastrofa wzmocniłaby (zresztą to fakt że wzmocniła) wrogie Rosjanom ugrupowanie…. więc bardziej kalkulowało się poczekać te kilka miesięcy do wyborów.

  • Cassubica Odpowiedz

   13 stycznia 2018 w 01:15

   Do pyra: Gratuluję odwagi w wyrażaniu myśli i logicznego myślenia. Już myślałem, że poza bajkami i tysiącami nie trzymających się kupy teorii nic innego na tym portalu nie przeczytam, a jednak ktoś potrafi myśleć. – Latałem kiedyś na szybowcach i znam zasady awioniki. Jeżeli piloci kilkanaście razy słyszą informację komendę „Terrain Ahead” (teren przed tobą” i komendę Pull Up (Pull UP to nie informacja ale komenda do poderwania samolotu w górę)i zamiast poderwać samolot, to zniżają lot, to oczywistym jest, samolot musiał spaść.

 7. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  13 stycznia 2018 w 03:15

  samolot był moskalski, wyprodukowany i serwisowany przez moskali…..mieli więc możliwości.
  nieważne więc skąd wyleciał…
  teren moskalski, śledztwo tylko moskalskie…..
  pełna izolacja terenu, otoczenia, swiadków, dowodów…wszystkiego…… a na spotkaniu Władimira Wyzwoliciela w Katyniu moskale wyłożyli na stół do podpisu długotrwałe umowy na dostawy ropy i gazu zgodnie ze strategią Falina….nie próbowali nas przekupić….podyktowaliście nowe\stare warunki gry na najbliższe 25 lat……

  w samolocie miało lecieć ścisłe kierownictwo PISu… to byłaby inna partia…

  Polscy śledczy NA ŻADNYM ETAPIE NIE BYLI DOPUSZCZENI DO ŚWIADKÓW I DOWODÓW….

  ZWŁOKI WYDANO TYLKO POD WARUNKIEM NIE OTWIERANIA TRUMIEN…….
  mógłbym wypisać tutaj kilkadziesiąt innych przykładów mataczenia moskali…czyżby mieli coś do ukrycia????

  co zyskiwali? a co było stawką w grze?

  moskale STRATEGICZNIE WYKOPALI TOTALNY TOPÓR WOJENNY POMIĘDZY IV RP A III RP…OD TEJ PORY NIE MOGŁO BYĆ PÓŁŚRODKÓW ANI KOMPROMISÓW….
  GDYBY OPCJA SASKA ZDECYDOWAŁA BY SIĘ NA ŚLEDZTWO MIĘDZYNARODOWE, KTÓRE BY WSKAZAŁO NA WSPÓŁUDZIAŁ Z moskwą SMUTNYCH PANÓW PO SZKOLENIU W MOSKWIE Z OPCJI SASKIEJ TO….UCZYNIŁOBY Z KACZYŃSKICH MĘCZENNIKÓW….A Z BERLINA I WARSZAWKI GŁÓWNYCH PRZEGRANYCH TEGO GEOPOLITYCZNEGO STARCIA…..ZOSTAŁY TYLKO ZŁE OPCJE NA STOLE DLA POLAKÓW …. A WRAK KRZYCZY….

  • polak a nie riusski troll Odpowiedz

   13 stycznia 2018 w 03:33

   a teraz można pokusić się o pytanie, komu miała służyć książka – wrzutka Rotha…na kogo wpłynąć a kogo zdyscyplinować…..

   • polak a nie riusski troll

    13 stycznia 2018 w 03:35

    dodam że odgrywa ta inspiracja taką samą rolę jak wrzuta władimira władymirowicza….

  • eden Odpowiedz

   16 stycznia 2018 w 01:31

   Twoje myślenie jest pozbawione logiki.
   Jaką Rosjanie mieli gwarancję by, że nikt nigdy trumien nie otworzy. Czy znany jest ci choćby jeden dowód z sekcji zrobionej już za rządów PiS, potwierdzający wybuch? Opowieści o dziatkach tysięcy części są równie kiepskie jak pękające parówki i zgniatane puszki lub wybuch termo- baryczny z filmu podkomisji.
   Na jakiej bazie materiałowej pracuje ta podkomisja?!
   Przypomnę tylko, że żaden z członków tej komisji nigdy nie był na miejscu katastrofy, nigdy nie dokonał rekonesansu, nigdy nie dotknął i nie przebadał żadnych szczątków wraku. Na czym oni pracują? Na raporcie Millera który kontestują?!!!! Berczyński mówił publicznie o zaproszeniu na spotkanie z Anodiną. I co gdzie te spotkanie?!! Ta komisja kłamie na każdym kroku a ty to łykasz jak kaczka.

 8. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  13 stycznia 2018 w 03:22

  NIECH REDAKCJA WRZUCI TEN TEMAT JESZCZE RAZ NA SOBOTĘ, moskale i onegino się zagotuje….

  • polak a nie riusski troll Odpowiedz

   13 stycznia 2018 w 03:36

   razem z tymi komentarzami

 9. Cassubica Odpowiedz

  22 stycznia 2018 w 21:13

  Nie mogę wyjść z podziwu dla rosyjskich umiejętność. – Wytworzyli sztuczną mgłę, posadzili „Pancerną Brzozę”, zainstalowali w samolocie ładunki wybuchowe, które polscy specjaliści nie mogli przez kilkanaście miesięcy wykryć. Potem te ładunki wybuchowe na odległość odpalili. Posadzili za sterami pilota, który nigdy wcześniej nie siedział za lewym wolantem takiego samolotu. Obsadzili załogę, która poza pierwszym pilotem nie znała rosyjskiego, aby przypadkiem żaden Polak nie mógł się porozumieć z lotniskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *