„Pan Schulz ma słabość do Rosji. Pani Merkel nigdy nie wypowiadała się tak antypolsko jak on”

7 lutego 2017

W wywiadzie dla wtorkowego „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Jarosław uznał zwycięstwo kanclerz Niemiec Angeli za najlepszy z polskiego punktu widzenia wynik wyborów do Bundestagu. „Szczególnie teraz, gdy wystąpił przeciwko niej pan ” – mówił prezes w rozmowie z warszawskim korespondentem „FAZ” Konradem Schullerem.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego kandydat SPD na kanclerza Martin Schulz, do niedawna przewodniczący Parlamentu Europejskiego, ma słabość do Rosji. Ludzie, którzy dążą do ważnych funkcji, powinni się kontrolować. Pan Schulz jest natomiast znany z nieopanowania, ataków, krzyków. Jest lewicowym ideologiem. Pani Merkel nigdy nie wypowiadała się tak antypolsko jak on – powiedział Jarosław Kaczyński.


Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości była sukcesem, dopóki nie popełniła dwóch błędów – traktatu z Lizbony i kryzysu uchodźczego. Żeby przeżyć, UE musi się zasadniczo zreformować – stwierdził prezes PiS.

Odpierając zarzuty dotyczące odmowy przyjęcia przez Polskę uchodźców, co – zdaniem prowadzącego wywiad – było sprzeczne z chrześcijańską postawą, Kaczyński wskazał na zasadę ordo caritatis, zakładającą w pierwszej kolejności troskę o własną rodzinę, własną wspólnotę i własny naród. Istnieje też zwykły realizm. Na świecie żyje prawdopodobnie ponad miliard osób, których ciężki los mógłby ulec poprawie, gdyby przyjechali do Europy czy Ameryki. Oznaczałoby to jednak likwidację cywilizacji opartej na chrześcijaństwie, najbardziej przyjaznej człowiekowi, jaka pojawiła się w historii – powiedział prezes PiS. Jak podkreślił, Polska jest gotowa pomagać potrzebującym w krajach pochodzenia. Jesteśmy gotowi za to zapłacić – zadeklarował.


Prezes PiS powiedział też, że powitałby z zadowoleniem przekształcenie Europy w atomowe supermocarstwo. Odpowiadając na pytanie, czy wobec obaw, że Ameryka rządzona przez Trumpa zdejmie atomowy parasol ochronny, powinna stać się mocarstwem atomowym, Kaczyński powiedział, że byłby za tym, gdyby chodziło o poważną propozycję. Przyjąłbym to z zadowoleniem. stałaby się supermocarstwem. Nie wystarczy jednak jeden czy dwa atomowe okręty podwodne – zaznaczył.

Jarosław Kaczyński opowiedział się za zmianą traktatów europejskich. Trzeba wzmocnić państwa narodowe i ograniczyć kompetencje Unii. Ponadto musimy bronić się przed monocentryzmem. Korzystają na tym , inni nie – powiedział.

Poproszony o ocenę pierwszych działań prezydenta USA Donalda Trumpa, Jarosław Kaczyński przyznał, że niektóre jego wypowiedzi nie są jasne, jednak ma zaletę: nie miesza się do spraw innych krajów.

Kresy24.pl/Niezależna.pl/PAP

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi „Pan Schulz ma słabość do Rosji. Pani Merkel nigdy nie wypowiadała się tak antypolsko jak on”

 1. jpt Odpowiedz

  7 lutego 2017 w 15:40

  nic dodac nic ujac Panie Naczelniku, niech Panu zdrowie dopisuje jak najdłużej

 2. Adam Odpowiedz

  7 lutego 2017 w 21:48

  Ma rację, wystarczy zobaczyć co porabia ostatni kanclerz z SPD.

 3. Ula Odpowiedz

  8 lutego 2017 w 15:45

  Co do krzyczenia Schulza to sie zgodze, zachowuje sie jak Hitler na mownicy. Jesli chodzi o jego stosunek do Polski, tez pelna zgoda.

  Ale co do sympatii do Rosji??

  Moim zdaniem Schulz swoim zachowaniem pokazal, ze nalezy do scislego grona zwolennikow przedluzania sankcji na Rosje. Ale nie wiadomo, jak zachowywalby sie gdyby zostal kanclerzem. ( a tak na marginesie, nie wiem czemu Niemcy nazwy stanowiska szefa rzadu nie zmienily – mnie sie zawsze z Hitlerem bedzie kojarzyc)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *