„Oficjalnie Panu/Pani nie zapłacę”. 1/3 Ukraińców pracuje na czarno? (INFOGRAFIKA)

11 stycznia 2017

Z 26 mln zdolnych do pracy obywateli Ukrainy w wieku 15-70 lat oficjalnie pracuje 16 mln – twierdzi ukraiński minister polityki społecznej Andrij Rewa. podają znacznie bardziej pesymistyczne dane. Według nich, oficjalnie zatrudnionych jest  jedynie 9 milionów.

Gwałtowna utrata 3 milionów miejsc pracy nastąpiła w latach 2014 i 2015 w wyniku aneksji Krymu i konfliktu zbrojnego na wschodzie kraju – tłumaczy Andrij Rewa, którego wypowiedź cytują ukraińskie media.


Ciekawie w kontekście tych informacji prezentują się wyniki badania, jakie przeprowadził Ukraiński Instytut Przyszłości. Okazuje się, że jedynie 39,5 proc. Ukraińców (790 osób spośród 2000 tys. objętych badaniem) przyznaje, że ich znajomi otrzymują całe wynagrodzenie oficjalnie. 7,9 proc. (158 osób) – że znane są im przypadki, kiedy jest w całości opłacana „w kopertach”, a 26,2 proc. (524 osoby), że wypłaty są częściowo oficjalne, a częściowo „w kopertach”. Jednocześnie aż 26,3 proc. (526 osób) miało problem z udzieleniem odpowiedzi i wybrało wariant „trudno powiedzieć”. Jest im obojętne, jak są wynagradzani, czy wstydzili się wskazać inny wariant odpowiedzi?


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź „Oficjalnie Panu/Pani nie zapłacę”. 1/3 Ukraińców pracuje na czarno? (INFOGRAFIKA)

  1. Kazimierz S Odpowiedz

    11 stycznia 2017 w 19:08

    Ukraina szybko wychodzi z głębokiego dołka gospodarczego. Najgorsze już dawno za nimi. Ale w Polsce zawsze panuje przekonanie, że „teraz nie czas na wyjaśnienia prawdy bo mają trudności”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *