Nie jesteśmy niewolnikami! Białoruskie „pasożyty” znów protestują (WIDEO-ONLINE)

15 marca 2017

 

W Dniu Konstytucji wyszli na marsze protestu. Właśnie trwa akcja w Mińsku. i Mohylewa próbowały zrobić wszystko, by żeby zastraszyć i pozbawić go liderów protestów. W ostatnich kilku dniach na Białorusi zatrzymano 118 działaczy. Zorganizowany sprzeciw wobec prezydenckiego dekretu o podłożu ekonomicznym przerodził się w bunt polityczny.


Uczestnicy protestu w Grodnie informują, że wiele zakładów wydłużyło godziny pracy, by uniemożliwić udział w marszu swoim pracownikom. Dyrektorzy kilku szkół mieli zapowiedzieć uczniom, że wyjście na ulice będzie skutkowało ich relegowaniem.

Przypomnijmy, że na Białorusi od 17 lutego trwają protesty przeciwko polityce gospodarczej władz i dekretowi Aleksandra Łukaszenki, który nakłada obowiązek płacenie specjalnego podatku osobom, które nigdzie nie przepracowały 183 dni w roku i oficjalnie nie poszukują pracy.


Białoruskie media donoszą, że wzdłuż trasy przemarszu parkują samochody milicyjne – więźniarki.

Kresy24.pl za svaboda.org/nn.by

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *