Na Białorusi nie można śmiać się ze Stalina

24 stycznia 2018

Zakazanego w Rosji filmu „Śmierć Stalina” nie zobaczą też mieszkańcy Białorusi. Przynajmniej na razie. Przedsprzedaż biletów została wstrzymana w stołecznych kinach. Nawet jeśli zgodzi się na jego dystrybucję na Białorusi, nie wiadomo kiedy zostanie pokazany białoruskiej publiczności, informuje „”.

Pokaz brytyjskiego filmu „Śmierć Stalina” została zaplanowana w Mińsku na 25 stycznia i 26, w kinach komercyjnych Falcon Club, Kino Boutique i Silver Screen Cinema w centrum handlowym Dana Mall.


ds. planowania repertuaru w sieci Silver Screen Anastasia Gurin powiedziała „Radio Swoboda”, że bilety w przedsprzedaży na film „Śmierć Stalina” nie są dostępne:

„Na razie sprawa jest zawieszona, ale mamy już informację, że nasze Ministerstwo Kultury chce obejrzeć film, by podjąć decyzję. A teraz my wraz z dystrybutorem musimy zdecydować w trybie natychmiastowym, jak zgrać film i w jaki sposób przekazać taśmę ekspertom. To oni będą decydować, pozwolić czy zakazać w kinach. Ale póki co kazali nam wstrzymać sprzedaż biletów. Tak było w Rosji: najpierw pozwolili, a po dwóch dniach wycofali się, odebrali certyfikat dystrybutorowi. Wygląda jednak na to, że również zakażą jego wyświetlania na Białorusi”- powiedziała Anastasia Gurin.


Naczelnik departamentu kinematografii w Ministerstwie Kultury Aleksander Rydwan odmówił odpowiedzi na pytanie „Radia Svaboda”, czy film zostanie pokazany na Białorusi. Poradził, by zachować procedury i złożyć wniosek formalny.

„U nas obowiązuje regulujące wszystkie rodzaje przejawów ekstremizmu, pornografii, okrucieństwa i przemocy wobec . Jeśli wszystkie te przepisy prawa będą respektowane, żadnych pretensji mieć nie będziemy. Jeśli jednak nasi eksperci znajdą jakieś rozbieżności, oczywiście, będziemy zabraniać” – powiedział Ministerstwa Kultury Aleksander Rydwan.

Poza Mińskiem, nigdzie indziej na Białorusi nie planuje się pokazów filmu.

Brytyjski film o Stalinie zakazany w Rosji

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Na Białorusi nie można śmiać się ze Stalina

  1. Jan Odpowiedz

    24 stycznia 2018 w 11:24

    Ani Ł. ani P. nie wiedzą , że Stalin zamordowywał kilka razy więcej ludzi niż Hitler.

  2. Jan butelka Odpowiedz

    24 stycznia 2018 w 14:44

    Olac bandyte Stalina,i ja sie smieje 😎😎😎😁😁😁 ,gonic kacapow barbarzyncow ,Polska Pany,,,🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇺🇸🇺🇸🇨🇦🇨🇦

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *