Na Białorusi misję rozpoczyna nowy ambasador Rzeczypospolitej

13 czerwca 2018

fot.

Nowy Rzeczypospolitej na Białorusi Artur przystąpił do pełnienia swojej misji. Wczoraj w białoruskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych złożył kopie listów uwierzytelniających, o czym poinformował na Twitterze. niezależne doceniają, że informację tę napisał w języku białoruskim. 

Artur Michalski otrzymał nominację od Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza 17 maja br, a kilka dni później kandydaturę zatwierdził Andrzej . 25 czerwca Artur Michalski weźmie udział w ceremonii złożenia listów uwierzytelniające na ręce prezydenta Aleksandra Łukaszenki.


O spotkaniu ambasadora Michalskiego z szefem białoruskiej dyplomacji poinformował na swojej stronie internetowej resort.

„Podczas spotkania omówiono szerokie spektrum białorusko-polskiej współpracy, zwrócono uwagę na pozytywną dynamikę dwustronnych kontaktów politycznych i więzi parlamentarnych oraz na wzrost wymiany handlowej między obu państwami”. W komunikacie zaznaczono, że obie strony wyraziły gotowość do dalszej poprawy klimatu zaufania i wzajemnego zrozumienia między obu krajami.


Artur Michalski ma 56 lat, urodził się w  Warszawie. Jest absolwentem Akademii Teologii Katolickiej. Pracę w rozpoczął w 1990 roku. Dyplomata jest żonaty i ma troje dzieci.

Poprzedni Ambasador RP na Białorusi, Konrad Pawlik, zakończył swoją misję 31 stycznia 2018 roku. Jak informował wcześniej rzecznik MSZ, w grudniu 2017 roku taką decyzję podjął szef MSZ na wniosek samego dyplomaty.

Nowemu ambasadorowi życzymy powodzenia w misji i służbie dla Najjaśniejszej Rzeczpospolitej!

Kresy24.pl/ba

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *