Marszałek Senatu RP: Budowanie relacji polsko-ukraińskich musi być oparte na dokładnej analizie historycznej, prawdzie i wzajemnym zaufaniu

11 lipca 2018

-Musimy budować je na prawdzie, tutaj musimy być nieustępliwi. Musimy przekazywać naszą wspólną prawdę, budowanie relacji musi być oparte na dokładnej analizie historycznej, prawdzie i wzajemnym zaufaniu – mówił Stanisław w Polski Radiu pytany o relacje polsko-ukraińskie w kontekście 75. rocznicy zbrodni wołyńskiej.

– Strona ukraińska w tej chwili nie zezwala na ekshumacje, tutaj jest duży problem (…). Jest to element niezwykle ważny dla budowania naszych relacji, a przede wszystkim na dochodzeniu do prawdy – dodał marszałek. Przyznał, że głównie z ze wspomnianych powodów polsko-ukraińskie relacje w ostatnim czasie osłabły. Przypomniał, że jutro w czwartek w Warszawie odbędzie się III Szczyt Przewodniczących Parlamentów Europy Środkowej i Wschodniej. Jak mówił, w szczycie weźmie udział przedstawiciel Ukrainy, jednak „nie nazbyt wysokiego szczebla”. – To też nas martwi, lepiej byłoby, gdyby przyjechał przewodniczący bądź wiceprzewodniczący. Byłaby to dobra okazja – w dzień po 75. rocznicy krwawej niedzieli – na chwilę rozmowy, refleksji, zadumy. Zawsze dialog i rozmowa zbliża. Szkoda, że tych rozmów jutro nie będzie – podkreślił Stanisław Karczewski.


Oprac. MaH, polskieradio.pl, radioMaryja.pl

fot. Senat RP, CC BY-SA 3.0 pl


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Marszałek Senatu RP: Budowanie relacji polsko-ukraińskich musi być oparte na dokładnej analizie historycznej, prawdzie i wzajemnym zaufaniu

  1. lowa s Mogilowa Odpowiedz

    11 lipca 2018 w 18:22

    Pomagamy Ukrainie na różnych płaszczyznach a nie możemy godnie pochować szczątków zamordowanych Polaków. To nieludzkie!

  2. polskadogorynogami Odpowiedz

    11 lipca 2018 w 22:48

    wzajemne zaufanie? Cha, dzieci w przedszkolu maja więcej oleju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *