Łukaszenka zacieśnia współpracę wojskową z Rosją: W imię braterstwa narodów

20 marca 2017

nie zamierza ograniczać współpracy wojskowej z Rosją z powodu jakichś nieporozumień w innych obszarach, – stwierdził Aleksander 20 marca, po wysłuchaniu raportu z przygotowań do manewrów „Zapad -2017”, które mają się odbyć we wrześniu tego roku na białoruskich poligonach.

„Podkreślę to, by usłyszały media; na przekór opiniom niektórych ekspertów, nikt u nas nie zamierza ograniczać współpracy z Rosją w sferze wojskowej, ze względu na jakieś rozbieżności w innych obszarach. Wręcz przeciwnie, manewry są wyrazem naszej stałości w trosce o naszych dwóch bratnich narodów”- powiedział .


„Nieważne, jak wyglądałyby nasze stosunki w dziedzinie ropy naftowej, gazu, żywności i innych rzeczy, to wszystko, to problemy, które można rozwiązać. To są nasze wewnętrzne sprawy- Białorusi i Rosji. Ale w kwestii bezpieczeństwa, zdolności obronnych naszych wspólnych granic, żartów absolutnie nie ma, w żadnym razie. To nie podlega żadnemu rodzajowi handlu”- powiedział białoruski przywódca.

Zdaniem Łukaszenki, sytuacja międzynarodowa wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji i poziomu umiejętności regionalnej grupy wojsk, dla ochrony zachodnich granic Państwa Związkowego.


„Nadchodzące manewry będą najlepszym sposobem, aby sprawdzić gotowość wojska obu krajów do współpracy. W ten sposób możemy wzmocnić nasze wspólne mechanizmy obronne. Będziemy nadal to robić”- powiedział Łukaszenka.

Aleksander Łukaszenka przypomniał również, że Białoruś i utworzyły na kierunku zachodnim potężne zgrupowanie sił zbrojnych, które opiera się przede wszystkim na armii białoruskiej.

„W przypadku konfliktu, wojny, broń Boże, istnieje plan działań bojowych prowadzony przez białoruskie , które to zdziałana natychmiast zostaną wsparte przez odpowiednie Federacji Rosyjskiej, – powiedział państwa. – My nigdy nie ukrywaliśmy, ani nadal nie ukrywamy, że proch trzymamy suchy nawet w czasie pokoju”, – powiedział prezydent Białorusi.

„Przyjazd i przebywanie wojsk rosyjskich na terytorium naszego kraju powinno pozostawić w pamięci oficerów i żołnierzy, naszych gości, same pozytywne emocje. To są nasi ludzie. Razem musimy bronić naszego bezpieczeństwa”- powiedział dyktator.

Ministerstwo Obrony RB nie ma pojęcia, ilu rosyjskich żołnierzy stacjonuje w bazach na Białorusi

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Łukaszenka zacieśnia współpracę wojskową z Rosją: W imię braterstwa narodów

 1. on Odpowiedz

  20 marca 2017 w 11:30

  RUSKI DEBIL

  • miki Odpowiedz

   20 marca 2017 w 16:03

   Ależ skąd.On sobie nader dobrze zdaje sprawę ,że postawienie się w tej materii to dla niego praktycznie wyrok. Postępowanie jest więc racjonalne. A tam gdzie może podszczypuje( w gospodarce) bo inaczej też by nie przetrwał. Ja myśle że problemem nie do przeskoczenia staną się niebawem nawarstwiające się zaległości w płatnościach idące w mld USD.Kilka lat temu Rosja machnęłaby ręką na takie drobniaki. Teraz będzie walczyć o to jak lew 🙂

 2. ltp Odpowiedz

  20 marca 2017 w 18:14

  Żeby ta przyjaźń braterska nie skończyła się kazirodztwem

 3. Polak z Białorusi Odpowiedz

  21 marca 2017 w 06:06

  Taka”przyjażń” skończy się jedynie całkowitą okupacją Białorusi przez Rosje putinowską, bez rzadnego wątpienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *