Łukaszenka: „Jeśli nie będzie spokoju na Ukrainie, gorąco będzie nie tylko nam, ale wszyscy to odczujecie!”

24 maja 2018

W Mińsku w budynku ‚BelExpo’ rozpoczęła się w czwartek poświęcona bezpieczeństwu w Europie Wschodniej „Miński ”. Bierze w niej udział 500 uczestników, w tym 200 zagranicznych. Specjalnym gościem jest Aleksander .

„Dzisiaj nie ma ważniejszej kwestii niż zachowanie pokoju i zapewnienie jego zrównoważonego rozwoju, powiedział Łukaszenka na wstępie przemówienia. Podkreślił, że od zakończenia „zimnej wojny” świat nie doświadczył  takiego niebezpieczeństwa konfliktu jak dziś.


„Wielkie mocarstwa, które powinny być gwarantami stabilności, nie mogą znaleźć konsensusu choćby w jednej sprawie, nie ma odpowiedzi na żadne pytanie. Niepokoi mnie brak gwarancji dla zapobieżenia dużego konfliktu zbrojnego”, kontynuował prezydent.

Zwrócił uwagę, że jedna trzecia państw jest dziś zaangażowana w wojny – „to więcej niż podczas II wojny światowej” – mówił.


Łukaszenka podkreślił, że dzisiejszy świat przypomina okres sprzed pierwszej wojny światowej. Jego zdaniem, główną cechą naszych czasów jest nieprzewidywalność.

Sporo czasu poświecił też cyberbezpieczeństwu. „Informacja to nowa broń – powiedział. – Czasem nawet nie jest do końca jasne, kim jest przestępca”.

Wezwał małe kraje, by nie oglądając się na tych „wielkich”, przystąpiły do działań, tak jak ;

„‚ to nie tylko nasz , tak jak , to nasz bratni . Przyjęliśmy ponad 150 tysięcy ukraińskich uchodźców. Niezależnie od formatu rozmów ws. Donbasu,  strony zawsze mogą liczyć na pomoc Białorusi.  Nie spieszymy się z siłami pokojowymi, mamy dość własnych problemów. Ale jeśli nie będzie spokoju na Ukrainie, gorąco będzie nie tylko nam, ale wszyscy to odczujecie” – powiedział prezydent Białorusi.

Kresy24.pl/nn.by/ba

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *