Litwini się bogacą? Mogą na to wskazywać ich zagraniczne wydatki

21 czerwca 2018

Jeśli wierzyć statystykom, w pierwszym kwartale 2018 Litwini wydali za granicą 186,5 miliona , co stanowi blisko 11-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej.

Jednocześnie o 6,7% wzrosły wydatki poniesione w sektorze turystyki wewnątrzkrajowej i w omawianym okresie wyniosły 31,4 miliona euro.


Liczba zagranicznych podróży z udziałem Litwinów wyniosła 394 000, co stanowi wzrost o 10,9 procenta. Ogólną kwotę wydatkowanych w ich czasie pieniędzy, opiewającą – przypomnijmy – na 186,5 miliona euro, można podzielić na wydatki związane z działalnością biznesową i rekreacyjną (odpowiednio 42,2 oraz 138,8 milionów).

Najczęściej jako cel podróży wybieranymi przez mieszkańców Litwy krajami są: Zjednoczone Królestwo (11%), następnie Białoruś (9,6%), (7,7%), Łotwa (7%), Niemcy (6%) oraz Norwegia (5,5%) Pierwszy i ostatni kraj z listy – prawdopodobnie w celu podjęcia dodatkowej pracy.


Tego typu buchalterię prowadzi i publikuje odpowiednik polskiego Głównego Urzędu Statystycznego – Lietuvos Statistikos Departamentas.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *