Le Figaro poinformowało o śmierci białoruskiej noblistki

18 maja 2017

„NIE DOCZEKACIE SIĘ!!” – takim wpisem na Twitterze zareagowała na informacje o swojej rzekomej śmierci laureatka literackiego Nobla za 2015 rok Swietłana . Informację jako pierwszy podał 18 maja francuski dziennik  Le Figaro.

О śmierci Aleksijewicz – noblistki z 2015 roku poinformował Le Figaro. Wpis pojawił się również na Twitterze minister kultury Francji Fransuaz Nissen, która zanim objęła stanowisko w rządzie (17 maja 2017 roku), kierowała wydawnictwem Actes Sud, które publikowało Aleksijewicz. Później okazało się, że jej konto jest fałszywe.


Przebywająca w Seulu na wykładach białoruska noblistka dementuje w czwartek od rana pogłoski o swojej śmierci. Rosyjskiemu portalowi РБК powiedziała, że czuje się doskonale, a o swojej śmierci dowiedziała się od dziennikarzy.

„Nawet sobie wyobrazić nie jestem w stanie, komu przyszło do głowy rozpowszechnianie podobnych informacji. Moje książki zostały przetłumaczone na język koreański i jestem teraz w Seulu, na prezentacjach”, – uspokaja swoich czytelników Aleksijewicz.


 

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Le Figaro poinformowało o śmierci białoruskiej noblistki

  1. marek Odpowiedz

    18 maja 2017 w 19:40

    Jest mi niezmiernie przykro ze informacja okazla sie falszywa.

  2. apud Odpowiedz

    19 maja 2017 w 15:11

    Ja przeczytalem o tym na onecie i juz sie ucieszylem, a tu nic z tego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *