Konta zmarłych użytkowników portalu „WKontaktie” zaczęły wychwalać Putina

19 grudnia 2017

Jak podaje rosyjski serwis BBC, w zeszłym tygodniu na najpopularniejszym rosyjskim portalu społecznościowym, w dzień wielkiej konferencji prasowej Władimira Putina, na której już oficjalnie potwierdził chęć swojego startu w wyborach prezydenckich, zaczęły masowo pojawiać się chwalebne wpisy dotyczące prezydenta Rosji. Ich źródłem były w dużej mierze konta użytkowane niegdyś przez nieżyjących już ludzi. Niektóre z tych kont były nieaktywne już kilka lat.

Wpisy miały różną treść, ale wszystkie opatrzone były minimum hasztagiem #ПутинКрут (w wolnym tłumaczeniu: fajny).


Służby prasowe „WKontaktie” potwierdziły, że do takich przypadków dochodziło i poinformowali, że doszło do włamań na te nieaktywne profile. Nie wszystkie z nich należały do nieżyjących już użytkowników. Po interwencji mediów profile, o których mowa, zostały zablokowane.

 


Oprac. MaH, bbc.com

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Konta zmarłych użytkowników portalu „WKontaktie” zaczęły wychwalać Putina

 1. Dzierżyński Odpowiedz

  20 grudnia 2017 w 09:43

  Ciekawe czy naprawdę w Rosji ktoś wierzy w te wybory? Co one dają Putinowi to można się domyśleć ale po co zwykli obywatela na nie chodzą, ciężko zrozumieć…

  • SOG Odpowiedz

   21 grudnia 2017 w 12:06

   A Ty myślisz, że wybory gdziekolwiek są prawdziwe? Ludzi, którzy pociągają za sznurki na świecie nigdy na oczy nie zobaczysz, ale możesz być pewny, że na zmiany pozwolą tylko wtedy, gdy sami o tym zdecydują. Tymczasem tłum siedzi cicho bo dało im się „demokrację”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *