Kolejni rosyjscy olimpijczycy zdyskwalifikowani (AKTUALIZACJA)

24 listopada 2017

Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznał, że startujący na zimowych Igrzyskach Olimpijskich bobsleistka Olga Studniewa, bobsleista Aleksandr Zubkow oraz łyżwiarze szybcy Olga Fatkulina i Aleksander Rumiancew stosowali podczas tej imprezy niedozwolony farmakologiczny i zostali zdyskwalifikowani we wszystkich zawodach, w których brali udział (ich nazwiska zostały usunięte z oficjalnych tabel wyników). Nie będą mogli też startować w przyszłych Igrzyskach.

Kilka dni temu zdyskwalifikowano i pozbawiono medali z tamtych Igrzysk w Rosji saneczkarzy (skeletonistów) Aleksandra Trietiakowa i Jelenę Nikitinę, a także Marię Orłową i Olgę Potylicynę, które nie zdobyły medalu. Wszyscy zostali zdyskwalifikowani dożywotnio.


Dyskwalifikacje w tym tygodniu już kolejne dyskwalifikacje Rosjan w ostatnim czasie i niewykluczone są jeszcze kolejne w najbliższej przyszłości. Nadal jednak nie ma decyzji o wykluczeniu Rosji co najmniej z zimowych IO 2018 w Pjongczangu (Korea Południowa).

AKTUALIZACJA:


W poniedziałek, 27 listopada, MKOl podjął decyzję o dyskwalifikacji kolejny rosyjskich olimpijczyków: Dmitrija Trunienkowa i Aleksieja Niegodajłę (bobsleje, członkowie czteroosobowej załogi, która wywalczyła złoto, biegacza narciarskiego Sergieja Chudinowa oraz biatlonistki Olgę Wiłuchinę i Janę Romanową. Zawodniczki te miały srebro w sztafecie, a Wiłuchina dodatkowo taki sam krążek zdobyła w sprincie. Łącznie dożywotnio zdyskwalifikowano 19 rosyjskich sportowców biorących udział w zmaganiach olimpijskich w Soczi, a gospodarze tej imprezy stracili 11 medali. Pierwotnie zajęli pierwsze miejsce w tabeli tych igrzysk z dorobkiem 33 krążków (13 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych), po dyskwalifikacjach spadła na czwarte.

Oprac. MaH, Reuters.com, refrl.org, wpolityce.pl

fot. kremlin.ru, CC BY 4.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Kolejni rosyjscy olimpijczycy zdyskwalifikowani (AKTUALIZACJA)

  1. ccc Odpowiedz

    25 listopada 2017 w 11:14

    Sowiecka dzicz nigdy nie potrafiła nic zrobić uczciwie. To jest zwykłe bydło, a nie ludzie !
    GENERAŁ G. PATTON TAK ZDIAGNOZOWAŁ TEN NARÓD: …. „Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *