Jeździsz na zakupy do Białegostoku? Przygotuj się na spotkanie ze skarbówką

2 czerwca 2015

inspekcja_podatkowa_skarbowka

Białoruskie urzędy skarbowe prześwietlają wszystkich Białorusinów, którzy  wyjeżdżają na za granicę. Przed urzędnikiem fiskusa muszą tłumaczyć się z pieniędzy wydanych na zakupach w białostockim Auchan.

Jeździsz na tanie zakupy do Białegostoku czy Wilna? To możesz być pewien, że skarbówka już cię namierzyła.


Jak poinformowała agencja „ – Nowosti”, powołując się na zapowiedź urzędniczki Ministerstwa podatków i ceł Republiki , tylko w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2015 roku na celowniku służb podatkowych znalazło się ponad półtora tysiąca mieszkańców stolicy, co do których pojawiły się wątpliwości dotyczące źródeł ich dochodów i kwot wydawanych przez nich na zakupy. Wszyscy otrzymali wezwania do złożenia deklaracji, połowa z nich dokumenty już złożyła.

– Pierwszą interesująca nas kategorią osób są obywatele, którzy regularnie przekraczają granicę państwa- powiedziała Galina Hurinowicz. – Wwożą na terytorium naszego kraju różne rodzaje towarów konsumpcyjne i inne mienie. Druga kategoria, to ludzie, którzy nigdzie nie pracują oficjalnie, albo pracują za niezbyt wysokie wynagrodzenie, ale jednocześnie dokonują kosztownych zakupów.


Trzecia kategoria – to ludzie, którzy uzyskują dochody z różnych kredytów, ale jednocześnie deklarują ich spłatę jako rozchód.

Hurinowicz zapowiedziała, że inspektorzy podatkowi sprawdzą w najbliższym czasie wszystkich, którzy zakupili mieszkania i domy o podwyższonym komforcie, luksusowe samochody i działki.

W Mińsku kontrola ruszyła pełną parą. Pracownicy stołecznego fiskusa wysłali już zaproszenia do wszystkich, którzy zakupili samochody droższe niż 35 tysięcy dolarów lub nieruchomość wartą powyżej 70 tys. dolarów.

Przypomnijmy, w tym roku prezydent Aleksander podpisał „O zapobieganiu uzależnienia społecznego”.  Zapisy przewidują znaczne komplikacje życia Białorusinów, którzy nie pracują lub zarabiają na czarno: wszyscy oni będą musieli zapłacić specjalną opłatę roczną wynoszącą  20 jednostek bazowych, na dziś stanowi ona równowartość około 240 dolarów.

Kresy24.pl

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *