Janukowycz chce wrócić na Ukrainę

18 stycznia 2018

Zbiegły z Ukrainy były Wiktor  marzy o powrocie do kraju, powiedział w środę jego Witalij Serdiuk, informuje „Ukrinform”.

Jak powiedział adwokat, przebywanie Janukowycza w Rosji jest „środkiem przymusowym”, ponieważ na Ukrainie jest on „prześladowany z powodów politycznych”. Serdiuk stwierdził, że zapewniła jego klientowi tymczasowe schronienie na terytorium Rosji.


Interpol już go nie ściga, Rada Najwyższa nie nakłada sankcji. Ciekawe czym zakończy się proces Janukowycza

Kresy24.pl


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Janukowycz chce wrócić na Ukrainę

 1. Marek Odpowiedz

  18 stycznia 2018 w 11:03

  Niech zamieszka w Doniecku albo Ługańsku, tam gdzie jego współpracownicy, ew. na Krymie.

  • Kasper Odpowiedz

   23 stycznia 2018 w 11:22

   On chciałby wrócić NA UKRAINĘ. Krym to Rosja a przyszły status Donbasu nie jest znany. Na razie jest pod kontrolą dwóch rebelianckich republik – donieckiej i ługańskiej.

 2. 2kbb Odpowiedz

  18 stycznia 2018 w 15:34

  Ukraina jest w bardzo trudnej sytuacji… Poroszenko ze swoją ekipą w ogóle nie reformuje Państwa i oprócz „pudrowania wrzodów” nic istotnego się nie dzieje w reformach… To doprowadziło do spadku wartości Hrywny i braku współpracy z MFW i innych instytucji międzynarodowych a korupcja i przestępstwa gospodarcze jak szalały do tej pory tak szaleją dalej. To jest bardzo niebezpieczna sytuacja bo doprowadza do bezpowrotnej emigracji całej rzeszy młodych ludzi z Ukrainy którzy powinni zakładać małe i rodzinne firmy które pomogły przecież Polsce przeprowadzić transformację gospodarki w latach 90-tych. Rosja tylko czeka na taką sytuację kiedy będzie mogła „kupić” polityków Ukraińskich i odwrócić bezpowrotnie integrację tego kraju z Europą Zachodnią. Zamiast reform , Ukraińcy wszczynają walkę o historię z ościennymi krajami… TO może się skończyć katastrofą a emigranci pracujący w Polsce be prawa pobytu tutaj nie zdają sobie sprawy że mogą stąd wylecieć tak szybko jak się tu pojawili… Będzie bolało ale ci ludzie nie wiele chyba nadal rozumieją jak działa Unia Europejska i Zachodnie Kraje….

 3. Kasper Odpowiedz

  23 stycznia 2018 w 11:35

  Rosja nie musi „odwracać bezpowrotnie integracji tego kraju z Europą Zachodnią” bo tej INTEGRACJI NIE MA I NIE BĘDZIE w możliwej do przewidzenia przyszłości. Unii po prostu nie stać na utrzymywanie 45 milionów ludzi kraju który tak na prawdę jest bankrutem utrzymywanym przy życiu tylko i wyłącznie dzięki kroplówce finansowej od IMF. Ukraińscy politycy i tak są opłaconą własnością miejscowych oligarchów z których jeden jest nawet prezydentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *