Jak wykuwał się Nord Stream 2. Poufne spotkania Merkel i jej ministrów z lobbystami. Nie ma stenogramów

2 stycznia 2018

Parlamentarzyści z ramienia partii Die Linke zwrócili się z interpelacją w sprawie spotkań członków niemieckiego rządu z przedstawicielami przedsiębiorstw lobbujących za powstaniem w okresie od stycznia 2015 do października 2017. Rząd Angeli udzielił odpowiedzi.

Okazało się, że dochodziło do spotkań między przedstawicielami rządu a spółkami zaangażowanymi w kontrowersyjny projekt. Miały one miejsce w Berlinie, Moskwie, Brukseli i innych miejscach, a brali w nich udział kanclerz Angela Merkel, minister spraw zagranicznych Sigmar , minister gospodarki Brigitte Zypries, prezesi wymienionych firm, a także lobbyści i były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder. Tematem spotkań był głównie „stan projektu Nord Stream 2”.


Nie prowadzono protokołów spotkań, ponieważ, jak twierdzi niemiecki rzad, „nie było ono obowiązkowe”, nie ma też innych dokumentów, które zawierałyby dokładny zapis przebiegu spotkań.

Więcej na ten temat tutaj.


Oprac. MaH, BiznesAlert.pl

fot. Estonian Presidency, CC BY 2.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Jak wykuwał się Nord Stream 2. Poufne spotkania Merkel i jej ministrów z lobbystami. Nie ma stenogramów

 1. Stanisław Odpowiedz

  20 grudnia 2017 w 23:54

  Nord Stream 2 – przykład solidarności energetycznej w UE.
  Wszyscy solidarnie przymykają oczy.

 2. observer48 Odpowiedz

  21 grudnia 2017 w 02:07

  Mistrz Jan Pietrzak ma rację. https://www.youtube.com/watch?v=0a9przRxzxw

 3. Dzierżyński Odpowiedz

  21 grudnia 2017 w 13:23

  Chyba tym razem Niemcy wkurzyły USA i za tą konspirę zapłacą. Mam nadzieję, że ceną będzie większa niezależność Polski od zachodniego i wschodniego sąsiada. Wiadomo, że Niemiaszki chciałyby rozdawać karty na kontynencie Europejskim ale do tego potrzeba eliminacji wpływów ekonomicznych i militarnych USA w tym regionie – ma w tym pomóc im Rosja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *