Gruzja znajduje się w impasie politycznym, który budzi niepokój Unii Europejskiej. Oświadczył o tym na konferencji prasowej mediator ws. kryzysu politycznego Christian Danielsson.
Polityk będzie pośredniczył między partią rządzącą Gruzińskie Marzenie a opozycją. – Gruzja to bardzo ważny kraj dla Unii Europejskiej. Unia Europejska przywiązuje dużą wagę do tego, co dzieję się w Gruzji – powiedział Danielsson.
Wyraził nadzieję, że spotkania, które odbędą się z przedstawicielami władz, opozycji i społeczeństwa okażą się owocne.
– W tych dniach musimy pracować bardzo owocnie, z pełnym zaangażowaniem, aby ta mediacja przyniosła rezultaty. Mój główny punkt, od którego zaczniemy, jest słuchanie. Rano spotkałem się już z prezydentem i premierem. W ciągu dnia spotkam się z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, a także z przedstawicielami partii politycznych. Potem zobaczymy, jak możemy posunąć ten proces do przodu – powiedział Danielsson.
Według jego słów, na spotkaniach będą omawiane problemy dotyczące więźniów politycznych, sądownictwa i reformy wyborczej.
– Reforma wyborcza, upolitycznione sądownictwo – to kwestie, które musimy wziąć pod uwagę i które są przedmiotem dyskusji.
Przypomnijmy, że Christian Danielsson przybył do Gruzji, jako mediator do toczącego się sporu w tym kraju. Został wyznaczony na tę funkcję przez przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela.
Oprac. DJK, ekhokavkaza.com
Fot. consilium.europa.eu

Gruzja znajduje się w impasie politycznym, który budzi niepokój Unii Europejskiej. Oświadczył o tym na konferencji prasowej mediator ws. kryzysu politycznego Christian Danielsson.
Dodaj swój komentarz