Do Grodna jeszcze bliżej. PLL LOT chce uruchomić rejsy z Warszawy

29 maja 2017

Polskie Linie Lotnicze LOT chcą uruchomić regularne rejsy na trasie . Obecnie trwają polskiego przewoźnika ze strona białoruską. Polska zainteresowana jest włączeniem portu lotniczego w Grodnie do bezwizowej strefy parku „”. Władze Obwodu Grodzieńskiego zapowiedziały, że będą zabiegać o zmiany w prezydenckim dekrecie №318, – informuje agencja Belta.by.

Od 26 października, mogą odwiedzać specjalną strefę turystyczną i park rekreacyjny „Kanał Augustowski”, wraz z przyległym terytorium bez konieczności posiadania wizy wjazdowej. Trwają również negocjacje w kwestii rozszerzenia dostępności komunikacyjnej strefy bezwizowej przez kolejowe przejście graniczne „Grodno- Białostocka”, które nie zostało włączone do dekretu №318.


Od początku obowiązywania dekretu o ruchu bezwizowym do parku „Kanał Augustowski”, jego terytorium, w tym Grodno i okolice, odwiedziło bez wiz 16,8 tys. zagranicznych turystów. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia skorzystało z tej możliwości około 2,5 tys. osób.

Kresy24.pl


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Do Grodna jeszcze bliżej. PLL LOT chce uruchomić rejsy z Warszawy

 1. paolo Odpowiedz

  29 maja 2017 w 22:24

  Bialorusini to Slowianie nawiazanie kontaktow wszelkiego rodzaju powinno lezec w naszym interesie,przyjemni,goscinni ludzie,duzo naszej historii wiecej kontaktow zblizy nas do siebie z duza wzajemna korzyscia.

 2. fsb Odpowiedz

  30 maja 2017 w 11:31

  kgb podobno masowo sciaga dane z telefonow komorkowych tych bezwizowych turystow. dla urzednikow w polszy wojskowych nato nalezy wprowadzic wizy wyjazdowe

 3. Leśnik Odpowiedz

  30 maja 2017 w 16:03

  Białorusini to Polacy tylko zruszczeni,wzajemne kontakty przypominają im gdzie jest ich miejsce.

 4. Jan Odpowiedz

  30 maja 2017 w 21:05

  Dla B. to będzie znów problem. Jakby miał być ruch bezwizowy Lotnisko-Kanał Augustowski to kolejne oddziały KGB musiałyby sprawdzać czy ktoś aby pojechał poza strefę dostępną. Ta cała Białoruś to rzeczywiście przypomina Polszu za komuny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *