Czas pokaże! Nikt nie wyzwalał Auschwitz i Birkenau! (OŚWIADCZENIE śp. ppłk Kazimierza Kemmera)

23 stycznia 2015

auschwitz-birkenauMoże trzeba to wreszcie głośno powiedzieć za śp. ppłk Kazimierzem Kemmerem: „Nikt nie wyzwolił ani obozów, ani ich więźniów. (…) Można mówić jedynie o wkroczeniu żołnierzy Armii Czerwonej do opuszczonych przez Niemców fabryk śmierci”.

Rosjanie chcą przeprosin za słowa Grzegorza Schetyny, że to pierwszy front ukraiński i żołnierze ukraińscy otwierali bramy i wyzwalali obóz zagłady w -.

„Było to uderzenie w naszą narodową tożsamość, historię”- oświadczyła reczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.


W Rosji rozpętała się po słowach szefa polskiego MSZ prawdziwa burza. Cały nadawany na żywo w państwowym Kanale 1 program publicystyczny „Wremia pokażet” („Czas pokaże”) był niemal w całości poświęcony wypowiedzi Schetyny. W programie uczestniczyli, oprócz rzeczniczki rosyjskiego MSZ, rosyjscy politycy, politolodzy, historycy i dziennikarze. Mówili o zakłamywaniu historii, rewidowaniu wyników II wojny światowej, podważaniu wartości duchowych Rosjan, a nawet o próbie doprowadzenia do zmiany władzy w Rosji.

Po stronie polskiej też odezwały się wszelkiej maści autorytety, ale nikt nie ośmielił się przywołać tego, co miał do powiedzenia na temat „wyzwalania” Auschwitz i Birkenau przez Armię Czerowną śp. ppłk Kazimierz Kemmer,  ps. Kruk, Halny, wieloletni prezes Fundacji Armii Krajowej oraz wiceprzewodniczący Rady Muzeum Armii Krajowej w Krakowie im. Generała Emila Fieldorfa „Nila”.


W 2005 roku ppłk Kemmer napisał w tej sprawie oświadczenie. Publikujemy je za archiwalnym wydaniem tygodnika „Niedziela”)

Nikt nie wyzwalał Auschwitz i Birkenau

27 stycznia 2005 r. z całego świata przybyły do Oświęcimia delegacje tych, którym los pozwolił przeżyć piekło obozów koncentracyjnych Auschwitz i Birkenau. Lansowane przez media hasło: 60. rocznica wyzwolenia obozów wywołało wśród nich nieśmiałe uwagi, ale nikt nie poważył się wówczas, w podniosłej atmosferze uroczystości, na głośny protest co do fałszywego określenia „wyzwolenie”. A przecież jest to ewidentna nieprawda, jako że nikt nie wyzwolił przed 60 laty ani obozów, ani ich więźniów. Można mówić jedynie o wkroczeniu żołnierzy Armii Czerwonej do opuszczonych przez Niemców fabryk śmierci. 
Zastanawia nas, komu zależy na tym, aby ta sama , którą komuniści karmili polskie społeczeństwo przez 44 powojenne lata, była kontynuowana w niepodległej Rzeczypospolitej. Kto odpowiada za to, że nasza jest nadal interpretowana pod kątem potrzeb i interesów innego państwa? 
Najwyższy czas przedstawić prawdę o tamtych wydarzeniach zgodnie ze świadectwem żyjących jeszcze więźniów i ustaleniami naukowców. 
Ostatnie apele odbyły się w obozach Auschwitz i Birkenau 17 stycznia 1945 r. Następnego dnia sformowani w kolumny więźniowie opuścili – eskortowani przez załogę SS – teren obu obozów w ramach ich planowanej ewakuacji. Wieczorem 18 stycznia nieliczni pozostali w obozach więźniowie byli już wolni. 
Minęło długich 9 dni, gdy 27 stycznia do Auschwitz i Birkenau wkroczyły pierwsze oddziały Armii Czerwonej. Nie może być więc mowy o żadnym wyzwoleniu obozów. 
Oburzającym gestem było w tej sytuacji wręczenie przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego na ręce prezydenta Władimira Putina medalu dla upamiętnienia tych, którzy zginęli przy uwolnieniu obozów. Odbieramy to jako kpinę z historii, a w szczególności z więźniów, którzy przeżyli i mogą świadczyć prawdę o zdarzeniach ze stycznia 1945 r. 
Fałsz o rzekomym wyzwoleniu Auschwitz i Birkenau przez Armię Czerwoną jest szeroko kolportowany na cały świat. Trzeba położyć temu kres. Polska – jako suwerenny kraj – powinna sama pisać swoją historię bez względu na aktualne polityczne uwarunkowania, nie pozwalając nikomu na jej zniekształcanie.

Kazimierz Kemmer

Przewodniczący Rady Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie

kazimierz-kemmerPodpułkownik Kazimierz Kemmer ps. Kruk, Halny, wieloletni prezes Fundacji Muzeum Historii Armii Krajowej oraz wiceprzewodniczący Rady Muzeum Armii Krajowej w Krakowie im. Generała Emila Fieldorfa „Nila”, zmarł w Krakowie w wieku 91 lat 23 czerwca 2014 r.

Urodził się 21 czerwca 1923 r. w Zamku koło Lwowa. W czasie okupacji uczęszczał na tajne komplety. W konspiracji służył w Szarych Szeregach. W maju 1940 r. został przyjęty do Sztafety Konspiracyjnej ZWZ-AK. Ukończył Szkołę Podchorążych w Dębicy. Był adiutantem dowódcy placówki „Działo” w Obwodzie Dębica „Deser”. Wykładał minerstwo w Szkole Podoficerskiej; był związany z wywiadem lotniczym poligonu doświadczalnego V-2 Blizna-Kochanówka. Brał udział w organizowaniu dywersji i w walkach partyzanckich w szeregach 5. pułku strzelców konnych AK.

W czasie akcji „Burza” walczył na Kałużówce razem z bratem Tadeuszem ps. Zodiak, który zmarł na skutek ran odniesionych w czasie bitwy. Następnie służył w 1 pułku strzelców podhalańskich, do specjalnego oddziału Kedywu, dowodzonego przez Adama Winnickiego ps. Pazur. Brał udział w jego ostatniej bitwie koło Kamienicy nad Dunajcem (22-23 stycznia 1945 r.). Poszukiwany przez NKWD, ujawnił się w październiku 1945 r.

Po wojnie skończył Wydział Lotniczy Akademii Górniczo-Hutniczej i pracował m.in. jako kierownik Ośrodka Technicznego PZMot. Był członkiem komisji, której zadaniem było uporządkowanie pomników i grobów wojennych. Pracował także przy projektowaniu uporządkowania terenu obozu zagłady w Krakowie-Płaszowie.

Był członkiem NSZZ „Solidarność” w Biurze Studiów i Projektów Hutnictwa „Biprostal” w Krakowie.

W 1989 r. był jednym z założycieli Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Krakowie, pracował w Komisji Weryfikacyjnej. Po powstaniu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej był członkiem Głównego Sądu Koleżeńskiego w Warszawie. Od 2009 r. był Członkiem Rady Honorowej Jednostki Wsparcia Dowodzenia i Zaopatrzenia Wojsk Specjalnych NIL.

Należał go grona współorganizatorów Muzeum Historii Armii Krajowej w Krakowie, był prezesem Fundacji Muzeum Historii Armii Krajowej. W 2000 r. jako Prezes Fundacji Muzeum Historii Armii Krajowej brał udział w przekazaniu zbiorów Fundacji na rzecz Muzeum Armii Krajowej. Zabiegał także o pozyskanie eksponatów dla Muzeum Armii Krajowej również poza granicami m.in. w USA i Anglii gdzie wygłaszał wykłady poświęcone Muzeum. Był wieloletnim wiceprzewodniczącym Rady Muzeum Armii Krajowej, od 14 lat służył Dyrekcji Muzeum życzliwością i radą. Aktywny do samego końca.

Ppłk Kazimierz Kemmer został wyróżniony wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi m.in. Krzyżem Walecznych, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Partyzanckim, Krzyżem Armii Krajowej, Odznaką Akcji „Burza”, Patentem Weterana, Medalem Pro Memoria, Odznaką Honoris Gratia.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

60 odpowiedzi Czas pokaże! Nikt nie wyzwalał Auschwitz i Birkenau! (OŚWIADCZENIE śp. ppłk Kazimierza Kemmera)

 1. O'Cooley Odpowiedz

  23 stycznia 2015 w 23:56

  I ten artykuł trzeba rozkolportowac na portalach społecznościowych i róznych forach, na wykopie pod artykułami w komentarzach itp.

  • Ryś Odpowiedz

   4 lutego 2015 w 12:00

   Nikt nie wyzwalał tych tragicznych fabryk śmierci, niemcy się sami wycofali,co pojechali na wycieczkę do Berlina, nie właśnie uciekali przed nadciągającymi żołnierzami Armii Czerwonej i przed konsekwencjami jakie by ich na miejscu spotkały, czyli kulą w łeb. Możemy przeklinać 40 lat powojennych pod kuratelą ZSRR ale nie można nie doceniać poświęcenia i krwi zwykłych żołnierzy rosyjskich walczących z okupantem hitlerowskim.
   Nie fałszujmy faktów i historii.

 2. mf Odpowiedz

  24 stycznia 2015 w 02:10

  zwazywszy na zaszlosci historyczne, Rosjan nie musimy lubic. Niemniej, ten artykul jest troszke nazbyt malostkowy. Sowiecka armia zakonczyla niemiecka okupacje. Bez tego zakonczenia obozy pewnie dalej by dzialaly.

  • asia Odpowiedz

   24 stycznia 2015 w 09:42

   Ausschwitz, a takze inne obozy, nadal dzialaly, w obozach nadal wiezieni i mordowani byli Polacy – tylko kierownictwo i nadzor bylo juz nie niemieckie a ROSYJSKIE.
   Prosze poszukac – sa dobre artykuly w sieci.

  • pyton Odpowiedz

   24 stycznia 2015 w 10:48

   Jasne. Tylko że we wrześniu 1939 roku wspólnie z Niemcami zaczęli tę okupację. Trzeba o tym pamiętać i na każdym kroku przypominać o tym „rosyjskim antyfaszystom”! A także o Akcji AB, Katyniu. O działaniach „wyzwolicieli”: mordowaniu mężczyzn, gwałceniu kobiet, grabieżach, wywózkach, procesie szesnastu, zdradzie Warszawy w 1944 roku (Warszawę też „wyzwolili”) i wielu, wielu innych zbrodniach przeciwko naszej Ojczyźnie!

  • ireneusz50 Odpowiedz

   24 stycznia 2015 w 11:47

   samo pojawienie się Armii Czerwonej spowodowało ze ukraińscy i niemieccy strażnicy i oprawcy uciekali gdzie pieprz rośnie, ale prawie wszyscy zostali wyłapani i rozstrzelani. Czy to nie było wyzwolenie przez Armię Czerwoną ?.

  • Zygmunt Odpowiedz

   26 stycznia 2015 w 00:24

   Mylisz się. Gdyby nie pośpiech Stalina ,żeby zagarnąć kolejne państwa, wyzwolili by nas Amerykanie. Różnica byłaby dla nas ,Polaków, szalona! Zobacz jak rozwinęły się państwa Zachodnie, przez nich wyzwolone, a jaka zacofana jest (do dziś) Polska, po tej 50 letniej „przyjaźni z wyzwolicielami”.

  • Amadeo Odpowiedz

   26 stycznia 2015 w 14:02

   Jest tylko kilka, drobnych detali:
   – armia sowiecka nikogo nie wyzwalała, wprowadzała okupację sowiecką w miejsce hitlerowskiej, okupację, która miała potrwać nie kilka, lecz kilkadziesiąt lat,
   – Związek Sowiecki miał na swoim terytorium wielokrotnie więcej takich i podobnych obozów, w tym obozów zagłady, których niestety nikt nie wyzwolił. Polscy byli wywożeni do tych obozów do roku 1956, a więc przez więcej lat, niż istniały hitlerowskie obozy na terenie Polski,
   – prawdą jest, że będąc pod butem Rosjan, musieliśmy opowiadać te bzdury o wyzwoleniu, złych Niemcach i kochanych Rosjanach, ale… od jakiegoś czasu jesteśmy ponoć krajem niepodległym, dlaczego więc podtrzymujemy tę nieprawdziwą wersję wydarzeń? Kto i dlaczego wspiera taki stan rzeczy?

  • gość Odpowiedz

   29 stycznia 2015 w 12:09

   „Sowiecka armia zakonczyla niemiecka okupacje”? gwoli prawdy należałoby powiedzieć o porozumieniu Ribbentrop-Mołotow i 17.IX.1939r.i wejście krasnej armii oraz o tym,że bezpośrednio po wyzwoleniu rozpoczęła się okupacja „wyzwolonych”narodów,która trwała prawie 50-lat.”Bez tego zakonczenia obozy pewnie dalej by dzialaly”-i niektóre działały dalej pod rozkazami komunistów w których więziono,torturowano i mordowano Ślązaków.
   Nie jestem historykiem ale podstawowe wydarzenia znam,nie próbuje ich omijać,retuszować ani zatajać-bo w imię czego?

  • Realista Odpowiedz

   30 stycznia 2015 w 14:03

   rosjanie niczego by nie zakończyli gdyby nie pomoc USA … to USA sfinansowały wielki front wschodni. Bez USA sowieci wysyłali na front żołnierzy bez broni, 1/2 albo 1/3 dostawala karabin i kilka nabojów. Dopiero forsa z USA pozwoliła sowietom budować masowo uzbrojenie … gdyby nie to nie było by ZSRR, nie było by też UE … być może nie byłoby USA gdyby Hitler dorwał się do złóż na terenie ZSRR.

 3. eses Odpowiedz

  24 stycznia 2015 w 09:46

  Trochę naciagane. Niemcy uciekli – bo czerwoni byli 20 km dalej. Gdy byli dalej – to obóz działał.

  • Realista Odpowiedz

   30 stycznia 2015 w 14:08

   to długo Armia czerwona pokonywała 20km … 9 dni … to wypada 2,22km na dzień, to co robili po drodze gdzie już niemców nie było ? najwyraźniej kradli, gwałcili i palili … bo pędząca armia pokonuje dziennie do 50km…

 4. zbigniew2707 Odpowiedz

  24 stycznia 2015 w 15:04

  Tak prymitywnych, zacietrzewionych wypowiedzi dawno już nie spotkałem! Co wy, ludzie, wygadujecie? Posługując się Waszą retoryką, można dojśc do wniosku, że nie potrzebne było zwycięstwo Armii Czerwonej, a Niemcy i tak opuściliby Polskę /i obozy/. Tylko Was by nie było dziś na świecie. Pełny ciemnogród!!!

  • ltp Odpowiedz

   24 stycznia 2015 w 16:25

   Tak by było. I bez udziału sowietów Hitler nie był w stanie wygrać wpjny

   • Zygmunt

    26 stycznia 2015 w 00:19

    Oczywiście. Kacap się śpieszył, ale nie wyzwalać kogokolwiek, tylko rabować, zabijać i zajmować jak najwięcej terytoriów poza własnymi granicami. Taka jest prawda, panowie rusofile, wyznawcy sprzedawczyka Korwina i podmoskiewskie trolle.

  • asia Odpowiedz

   24 stycznia 2015 w 17:35

   Gdyby nie pakt Ribentro-Molotow hitler NIE NAPADL BY NA POLSKE. A w kazdy razie nie w tym czasie.
   Od 1922 – Pakt w Rappalo – niemcy zbroili sie razem z sowietami, byli zaopatrywani przez rosjan w surowce i zywnosc (zboza). Bez pomocy rosji nie byloby tej napasci.
   Poza tym hitler napadl na Polske RAZEM Z SOWIETAMI – sorry – to jest wyjatkowa ignorancja i glupota, zeby tego nie wiedziec.
   Gestapo i KGB mialo wspolne narady na ktorych planowano unicestwienie Polski – w 1940 bylo ostatnie.

  • Gołąbka Odpowiedz

   25 stycznia 2015 w 18:54

   Właśnie pana wypowiedz jest prymitywna a pan jest tym CIEMNOGRODEM.Nie można zapomnieć o tym że to Niemcy z Sowietami napadli na Polskę.

  • Amadeo Odpowiedz

   26 stycznia 2015 w 14:08

   Tak, dokładnie TAK! Nam do niczego nie było… potrzebne zwycięstwo Armii Czerwonej. Ba, to zwycięstwo oznaczało ostateczna klęskę Polski w tamtej wojnie. Z tej klęski nie możemy się podnieść do dziś dnia, o czym najlepiej świadczy Pana wypowiedź!

   Ktoś kiedyś powiedział, że z naszych wrogów, najgorsi są Sowieci, dlaczego? Bo Niemiec może zabić ciało, ale Rosjanin zabija duszę. I to się Kacapom udało – zsowietyzowali nasze społeczeństwo, wtłoczyli weń bolszewickie trucizny mentalne i dlatego dziś jesteśmy narodem bez silnego „kręgosłupa”. często amoralnym, roszczeniowym i zupełnie nie rozumiejącym, gdzie leżą nasze interesy.

   Co do reszty, polecam lekturę kilku dobrze udokumentowanych pozycji historycznych, np. „Lodołamacz” Suworowa (były oficer GRU, Rosjanin, Sowiet to napisał – żeby nie było), czy nasze, polskie „Pakt Ribbentrop-Beck” oraz „Obłęd ’44” Zychowicza. Tę lekturę warto poszerzyć o archiwalne wydawnictwa, wskazane w tych książkach jako źródła. Dzięki temu można zrozumieć jak było naprawdę i jak dalece prawda odbiega od oficjalnej wersji propagandowej…

  • gość Odpowiedz

   29 stycznia 2015 w 12:39

   Ciekawa retoryka z twojej strony- mówienie prawdy to w/g ciebie”prymitywizm i zacietrzewienie”-wiem że na głupote nie ma rady,jednak drobne luki w braku wiedzy da się nadrobić ale na to co ty prezentujesz jest tylko jedna rada-módl się o lekką śmierć bo o rozum już za póżno.

 5. Adler Odpowiedz

  24 stycznia 2015 w 16:07

  Pod koniec robili robotę.

 6. ttk25 Odpowiedz

  24 stycznia 2015 w 16:23

  Nie do końca się zgadza. Krematorium nr 5 gdzie Niemcy do końca palili ciała zmarłych (komory gazowe nie działały już od jesieni 44) i dokumenty wysadzili 25 stycznia.

 7. Ludzie ludziom Odpowiedz

  24 stycznia 2015 w 16:29

  A czy przyszło im coś z tego wyzwalania to już inny temat.

 8. Józef Odpowiedz

  24 stycznia 2015 w 21:41

  Bzdury opowiadał ten Kazimierz Kemmer. I to miał być podpułkownik z wieloma odznaczeniami? Nienawiść do Rosjan przyćmiła mu umysł. Niemcy w popłochu opuścili obóz, ponieważ zbliżała się Armia Czerwona. Gdyby Armia Czerwona nie pędziła niemieckich okupantów od Leningradu do Berlina, to w obozach Auschwitz i Birkenau Niemcy nadal przerabialiby ludzi na popiół i dym. Więc kto wyzwolił te obozy? Czy wojskowy w stopniu pułkownika miał problem z myśleniem?

  • Jan53 Odpowiedz

   25 stycznia 2015 w 17:54

   Brak wiedzy historycznej nie upowaznia do pisania bzdur.Armia Czerwona i jej wodz Stalin od 28.08.1939r.byli sojusznikami III Rzeszy i rozpetujac II WS dokonali 4 rozbioru RP.Niedouczonemu pragne przypomnieć ze od 17.IX.1939r. do lipca 1941r bolszewicy/sowieci zgładzili i wywieźli na Sybir,lagrow i Kazachstanu ok.1.800.000 ob.polskich z naszych wschodnich Kresow z czego wrocilo do polski ok.200tys.
   Polecam w internecie zdjęcia czerwonoarmistow calujacych się goraco(az nieprzyzwoicie)na moście na Bugu przed Twierdza Brzeska.
   Na dzień przed wejściem do Bialegostoku,Lomzy,Ostroleki czy Lwowa wermachtu NKWD wiązkami z granatow „rozprawila”sie z osadzonymi Polakami w tamtejszych więzieniach.Rusek to taki nasz „przyjaciel” jak Ukrainiec czy litvus.

   • Zygmunt

    26 stycznia 2015 w 00:14

    Oczywiście masz rację, trzeba o tym pisać, ale nie ma co dyskutować z „Józefem” , czy „Łzami matki”. To płatne paroby Fiutina. Im i tak do rozumu nie przemówisz.

   • Zygmunt

    26 stycznia 2015 w 00:16

    Prędzej naszym przyjacielem będzie Litwin, czy Ukrainiec, niż Kacap. Poza tym tylko w zgodzie z tymi państwami możemy skutecznie przeciwstawiać się Rosji. W pojedynkę nie mamy szans z tym bandyckim, terrorystycznym państwem.

  • gość Odpowiedz

   29 stycznia 2015 w 13:11

   „Wyzwolili te obozy”-zbyt mocno powiedziane,owszem weszli na tereny obozów tylko,że przywrócili ich funkcjonowanie we własnym stylu a doświadczenia mieli ho,ho,dużo większe niż hitlerowcy,bo od czasów rewolucji kiedy to wymordowali ok.12 milionów własnych obywateli a po wojnie ten wynik znacznie się poprawił bo oprócz kolejnych własnych obywateli doszły jeszcze dusze obywateli narodów „wyzwolonych”.Tak że Josef zaglądnij do prawdziwej historii albo zrezygnuj z tych kopiejek za pisanie takich bzdur-nie rób z siebie idioty i przeproś pośmiertnie p.K.Kemmer’a

 9. Toronto Odpowiedz

  25 stycznia 2015 w 11:28

  W celu oglupienia Polakow, propaganda komunistyczna podawala rozne informacje, niekoniecznie prawdziwe, zeby podniesc w oczach ludzi swoja wizje i wmowic im, ze wszystko jest dobrze, ze rzad kmunistyczny i partia komunistyczna dbaja o panstwo i narod etc i ze kwitnie przyjazn polsko-radziecka oraz ze armia czerwona wyzwolila Polske i ze Polacy zyja w wolnej Polsce.
  Taka byla oficjalna wersja propagandy w PRL i nikt glosno nie chcial protestowac, poniewaz za sprzeciwianie sie propagandzie komunistycznej i wladzy komunistycznej grozily negatywne konsekwencje i roznego rodzaju kary, jak: kolegium, usuniecie ze szkoly lub zakladu pracy, areszt tymczasowy lub dlugoletnie wiezienie, co odbijalo sie negatywnie na protestujacym i jego rodzinie.
  Pomimo panujacej dyktatury komunistycznej w Polsce, wiekszosc Polakow stawiala opor wewnetrzny i byla negatywnie nastawiona do komunistow i systemu komunistycznego i trzeba bylo z tym zyc na codzien.

  Jesli chodzi o postac zyda Stolzmana vel Kwasniewskiego to bylem zdziwony, ze zostal wybrany prezydentem Polski, az na dwie kadencje (1995-2005), poniewaz to oszust, zlodziej, klamca, agent i zdrajca Polski i narodu polskiego i powinien juz dawno wisiec razem z innymi zdrajcami, ktorzy nalezeli do kliki komunistycznej.
  Poza tym to klamca, ktory naopowiadal Polakom bajek o czekajacej ich „swietlanej przyszlosci”, ktory klamal w Jedwabnem i obwinial Polakow o zbrodnie na zydach, a gdy pytany przez komisje sledcze o wspoludzial w aferach to zaslanial sie „utrata pamieci” i ja sie dziwie, ze nikt do tej pory nie odcial glowy tej swini.

  Zauwazylem, ze na forum toczy sie sprzeczka o to czy armia czerwona wyzwolila oboz koncentracyjny w Oswiecimiu czy nie wyzwolila, pomimo, ze sa dowody na to, ze armia czerwona zastala pusty oboz bez wiezniow i bez straznikow i nie prowadzila walki o oboz koncentracyjny, ale zajela opustoszaly oboz koncentracyjny i w zwiazku z tym zyd Stolzman vel Kwasniewski klamie i falszuje historie gdy glosi, ze armia czerwona wyzwolila oboz koncentracyjny w Oswiecimiu, i zyd Stolzman vel Kwasniewski wielokrotnie klamal w roznych sprawach w przeszlosci.

  Na zakonczenie odpowiem „Jozefowi”, ktory nie lubi sluchac prawdy historycznej.
  Otoz fakt historyczny podany przez pplk K.Kemmera i wielu innych swiadkow tamtych wydarzen nie ma nic wspolnego z Rosjanami.
  To zydowska propaganda komunistyczna stworzyla mit o „wyzwoleniu” obozu koncentracyjnego przez armie czerwona i jest odpowiedzialna za klamstwa historyczne. W zwiazku z tym zarzut „Jozefa” pod adresem pplk K.Kemmera jest bezpodstawny i „Jozef” robi z siebie posmiewisko na forum.
  Przebieg II wojny swiatowej i przyszly los narodow w powojennej Europie byl ustalany w zaciszach gabinetow panstw, ktore odgrywaly kluczowa role w dzialaniach wojennych – tak to brzmi oficjalnie, a nieoficjalnie wszystkim sterowalo MIEDZYNARODOWE ZYDOSTW i juz w pazdzierniku 1941r bylo wiadomo, jak bedzie wygladal przyszly podzial Europy – vide Mapa Gomberga.
  Losy II wojny swiatowej moglyby przyniesc korzysci Polsce, gdyby byl zrealizowany plan gen.G.Pattona, ktory chcial uderzyc na Niemcow od strony Rumunii, ze wzgledu na plaskosc terenu.
  Poza tym gen.G.Patton podaje, ze z rozkazu dowodztwa amerykanskiego, armia amerykanska czekala pod Berlinem na nadejscie armii czerwonej ze wschodu.
  Kleska Niemiec byla nieunikniona co bylo kwestia czasu, a Stalinowi chodzilo o zajecie jak najwiekszego terytorium w Europie, zeby stworzyc sowiecka strefe wplywow i w tym celu postanowil rozprawic sie z polskim podziemiem niepodleglosciowym, czyli wbil Polakom noz w plecy.
  Polska posiadala rowniez armie na zachodzie, ktora walczyla u boku Anglii i Stanow Zjednoczonych.
  Gdyby nie wczesniejsze ustalenia polityczne pomiedzy ZSRR, Anglia i USA to nie byloby problemu dla aliantow zdobyc Berlin i wyzwolic Polske, zwazywszy na fakt, ze wojska niemieckie w Polsce byly odciete od zaplecza zbrojeniowego w Niemczech i od surowcow.
  W zwiazku z tym, niech „Jozef” nie straszy Polakow, ze bez armii czerwonej Polska pozostalaby pod niemiecka okupacja, bo to kolejna komunistyczna propaganda.

 10. major Odpowiedz

  25 stycznia 2015 w 11:32

  Tak głośno Rosjanie mówią w telewizji, że są obrażani ws. wyzwolenia Obozu w Oświęcimiu. Pytam więc DLACZEGO NIE mówią wcale o: Katyniu i innych miejscach LUDOBÓJSTWA ! A…to byli jacyś ludzie którzy kupili sobie mundury rosyjskie w sklepie…zapomniałem !!!

  • oiz Odpowiedz

   27 stycznia 2015 w 23:53

   Jak to nie mówią. Przepraszał już Jelcyn. W Katyniu jest pomnik i warta honorowa. Mało?

 11. sarim Odpowiedz

  25 stycznia 2015 w 12:41

  Załosne są niektóre komentarze te PISowskie pachołki watykanu zieją nienawiścią do żołnierzy którzy nie mieli innego wyjścia jak iść na przód i wyzwalać. A dziś pomijają OŚWIĘCIMSKIE GAZETY I NIE TYLKO FAKT WYZWOLENIA. JEST MI WSTYT ŻE JESTEM POLAKIEM.

  • Jan53 Odpowiedz

   25 stycznia 2015 w 17:39

   To się zrzeknij i jak Wanda Wasilewska przyjmij radzieckie/rosyjskie.

  • look Odpowiedz

   25 stycznia 2015 w 22:20

   W jednym sie na pewno zgadzamy. Mnie tez jest wstyd ze jestes Polakiem…

  • Toronto Odpowiedz

   26 stycznia 2015 w 11:14

   Wyzwolenie Polski nie polega na przepedzeniu niemieckiego okupanta przez silniejsze militarnie panstwo jakim bylo ZSRR tylko dlatego, zeby ZSRR stal sie nowym okupantem Polski, ale zeby przywrocic wolnosc Polsce i narodowi polskiemu, i ZSRR nie spelnil tych warunkow, wiec nie moze byc mowy o wyzwoleniu Polski przez armie czerwona/ZSRR i swiadczy o tym okupacja radziecka oraz zbrodnie na zolnierzach podziemia niepodleglosciowego, tortury, ciezkie wiezienia, wywozki na Syberie, potajemne mordowanie polskich dzialaczy politycznych nie zwiazanych z komunizmem, mordowanie przeciwnikow politycznych etc, szczegolnie w latach 1944-1956, w celu narzucenia narodowi polskiemu dyktatury komunistycznej.

   Jesli ktokolwiek glosi haslo o „wyzwalaniu” Polski przez armie czerwona to nie rozumie lub nie wie o co tak naprawde chodzi i powtarza hasla propagandowe okresu PRL, poniewaz praktycznie zachodzi w tym samym czasie proces wyzwalania kraju spod wladzy jednego okupanta, a jednoczesnie realizowany jest plan nowej okupacji przez tzw. „wyzwoliciela”. Poza tym Stalin zaplanowal okupacje Polski – wczesniej podpisal tajny uklad z Niemcami (sierpien 1939r) i razem z Hitlerem dokonali CZWARTEGO ROZBIORU Polski.

   Przywodcom Kremla nie chodzilo o wyzwalanie panstw Europy srodkowo-wschodniej, ale o ich podboj, wciagniecie podbitych panstw pod strefe wplywow ZSRR i zaprowadzenie swiatowego komunizmu – vide nastepstwa polityczne radzieckich podbojow po zakonczeniu II wojny swiatowej, a takze wczesniejsze programy i dzialania wynikajace z Manifestu Komunistycznego zyda K.Marksa z 1848r, ktory wywolal „Wiosne Ludow” w 1848r oraz wywolanie zydo-bolszewickiej rewolucji w Rosji w 1917r i okres wladzy Lenina, Trockiego, Stalina etc.
   Propaganda komunistyczna po prostu uzyla terminologii o wyzwoleniu, zeby przykryc swoje bandyckie cele i zamiary podboju krajow Europy w celu zaprowadzenia swiatowego komunizmu, ktory z Rosji mial rozlac sie na Europe zachodnia po trupie Polski – vide napasc bolszewikow na Polske w 1919r i wojna polsko-bolszewicka (1919-1920).
   Zydo-bolszewicy mieli siatke swoich agentow w Europie, m.inn. w Niemczech – vide slawna komunistka i zydowka Roza Luksemburg, zyd Karol Liktbnecht etc, ktorych zlikwidowala tajna policja w Niemczech i ukrecila tym samym leb rewolucji w Niemczech.
   Wojna domowa w Hiszpanii (1936-1939) toczyla sie miedzy hiszpanskimi komunistami, ktorych wspierali zydo-komunisci z ZSRR i Polski, a nacjonalistami gen.F.Franco.
   Rewolucje w Europie i wojny swiatowe byly finansowane przez zydowskich bankierow z USA, Niemiec i Anglii i to sa dowody, ze za tym wszystkim stoi zydostwo, ktore dazy do panowania na swiatem i narodami.

   Rusofilstwo nie jest nowym trendem, ale przybral widoczne rozmiary z powodu agresywnej polityki NATO, ktory broni interesow i wplywow zydo-anglosaskiej mafii miedzynarodowej.
   A z drugiej strony, dzisiejsza „Rosja” to panstwo rzadzone przez dawnych agentow KGB i rosyjskojezycznych zydow, ktorzy chca utrzymac sie przy wladzy i chca utrzymac dawne zdobycze imperialistyczne carskiej Rosji i ZSRR.
   Poza tym „Rosja” to cywilizacja turanska, a Niemcy to cywilizacja bizantyjska i obydwie sa wrogo nastawione do cywilizacji lacinskiej, w ktorej ksztaltowala sie Polska – vide wrogosc Niemiec i Rosji do Polski na przestrzeni wiekow.
   Polacy jako narod, ktory wiele ucierpial od Rosji/ZSRR nie maja powodow, zeby byc rusofilami.
   Zas osobnicy popierajacy dzisiejsza „Rosje” i Putina tworza LOBBY ROSYJSKIE w Polsce i popieraja wplywy obcego panstwa – vide istnienie podobnych grup: LOBBY ZYDOWSKIE, LOBBY NIEMIECKIE, LOBBY UKRAINSKIE, LOBBY WATYKANSKIE, LOBBY EUROPEJSKIE etc w Polsce, ktore dzialaja podobnie i reprezentuja obce wplywy w Polsce, a nieoficjalnie dzialaja jak obce agentury w Polsce.
   Rusofile probuja tlumaczyc swoje rusofilstwo rzekoma przynaleznoscia Rosjan do grupy Slowian, do ktorej naleza rowniez Polacy i maja racje. Ale cialo nie rzadzi glowa, ale glowa cialem, a dokladnie mozg, w ktorym znajduje sie zapis dotyczacy pochodzenia, ideologii, postepowania, dobra, zla etc, ktore sa zakodowane w mozgu. I w zwiazku z tym teoria o panslawizmie jest utopia i ja nie ulegam zludzeniom, ani nie jestem naiwny, zeby byc rusofilem lub zwolennikiem Putina.
   Jest rowniez bardzo malo prawdopodobne, zeby z Chorwata lub Polaka zrobic Rosjanina, poniewaz na przeszkodzie stoi rowniez bariera cywilizacyjna, ktora oddziela od siebie obydwie strony – Chorwaci i Polacy to generalnie katolicy, a Rosjanie to: prawoslawni, komunisci, ateisci, zydzi, tatarzy etc i kazdy postepuje w/g wlasnych przekonan ideologicznych lub religijnych po to, zeby zachowac i podkreslic swoja odrebnosc – vide psychologia i praktyka, szczegolnie widoczna na obczyznie, gdzie kazdy podkresla swoja odrebnosc narodowa.

  • Aisha Odpowiedz

   26 stycznia 2015 w 17:27

   … sarim .. to wypierniczaj do rusków, do rodzimej Moskwy, a tak w ogóle to nie jesteś polakiem, tylko czytasz i przepisujesz trollu ruski i pachołku moskiewski to co ci napisali i rozkazali.
   Uwaga!
   Na polskie portale moskwa rzuciła wielotysięczną ilość ruskich płatnych trolli i swoich agentów!
   http://pclab.pl/news58104.html

   Gonić ruskich z naszych portali, w Polsce trwa wojna cybernetyczna wypowiedziana nam przez mongołów ruskich, nie dyskutować z tymi czerwonymi onucami.

  • gość Odpowiedz

   29 stycznia 2015 w 13:40

   sarim-mnie też jest wstyd,że nazywasz siebie Polakiem,chociaż faktem jest,że ci żołdacy nie mieli innego wyjścia,musieli iść na przód,tylko czy szli wyzwalać,czy okupować i grabić?

 12. JoBor Odpowiedz

  25 stycznia 2015 w 13:22

  Ojciec mój opowiadał, że przez całą niemiecką okupację nie bał się o życie swoje i swojej rodziny, tak, jak wówczas gdy wkroczyli Ruscy i „zamieszkali” w naszym domu. Miał porównanie bo w ciągu kilku dni zmienili się „lokatorzy” z tych z Wermachtu na tych z Armii Czerwonej.

  • Zygmunt Odpowiedz

   26 stycznia 2015 w 00:11

   Bo to była i jest najgorsza dzicz jaka przewalała się przez nasz kraj. To im zawdzięczamy brak połowy terytorium państwa polskiego z przed II WŚ. To oni w bestialski sposób wymordowali przeszło 1,5 miliona polskich obywateli. Ukraińscy nacjonaliści wymordowali 130 tysięcy naszych obywateli. I o tym nie wolno nam zapominać, ale do puki walczą o wolność własnego kraju z kacapskim najeźdźcą, nie należy wbijać im noża w plecy. To nie nasza specjalność tylko Kacapów.

 13. Kibole.pl Odpowiedz

  25 stycznia 2015 w 17:44

  http://akcja-testament.pl/

 14. Łzy Matki Odpowiedz

  25 stycznia 2015 w 19:29

  Nikt nie wyzwolił KLA – moja babcia leżała w stercie trupów i umierających /też ciężko chora – umierała/- Niemcy na odchodne stertę podpalili – ale się nie „zajęła” – spieszyli się.

  Obóz pozostał sam – ale ludzie /najczęściej chorzy – półżywi/ nie „umieli” wyjść – większość stała i czekała. Przybyli Moskale – zanim zajęli się więźniami dokładnie wszystko fotografowali i wypytywali. Niemniej moja babcia uważała że „Ruscy”/a nie Ukraińcy/ ją uratowali.

  A teraz Ukraińcy – Panie Schetyna – to były największe sadystyczne świnie w tym obozie – jako kapo znęcając się w „wyszukany” sposób nad podwładnymi zbierali punkty. I co było najgorsze oni naprawdę robili z przyjemnością…
  To tyle Panie Schetyna – jestem zaskoczony Pana wypowiedzią.

  • Zygmunt Odpowiedz

   26 stycznia 2015 w 00:05

   Nieźle cię trollu ruski,przygotowali. Na każdą okazję siejesz swoje wrogie Ukraińcom wpisy, hołubiące ruskich bandytów. Nie wierzę ani w opowieść o twojej „babci”, ani „wujka” w Katyniu zastrzelonego przez Ukraińca, ani w „ciotkę” wywiezioną na Sybir przez Chińczyków. Takie historie opowiadaj przedszkolakom w podmoskiewskich przedszkolach, ale nie nam, POLAKOM.

  • Toronto Odpowiedz

   26 stycznia 2015 w 08:40

   Tu chodzi o Ukraincow z szowinistycznej OUN-UPA, ktorzy masowo kolaborowali z Niemcami w czasie II wojny swiatowej i byli bardziej bestialscy niz Niemcy.

  • asia Odpowiedz

   26 stycznia 2015 w 11:58

   Lzy matki ma tych babc i dziadkow chyba ze 30 SZTUK – byli WSZEDZIE I WSZEDZIE BYLI MORDOWANI PRZEZ UKRAINCOW:
   To sie nazywa roztrzydziestnienie jazni.

 15. Bezstronny Odpowiedz

  25 stycznia 2015 w 21:52

  Jeśli ktoś traktował określenie „wyzwolenie obozu Auschwitz” w sposób dosłowny, musi być dość ograniczony umysłowo. Obóz Auschwitz nie był broniony przez Niemców, bo nie miał żadnego znaczenia militarnego. Termin „wyzwolenie” oznacza w tym wypadku, że ofensywa Armii Czerwonej zmusiła Niemców do wycofania na Zachód, tym samym Auschwitz został oswobodzony, podobnie jak cała okolica. W taki sam sposób Polacy nie „zdobyli” Monte Cassino, tylko je zajęli, ponieważ Niemcy wcześniej wycofali się ze wzgórza klasztornego i nie miało to żadnego związku z polskim natarciami, tylko z przełamaniem Linii Gustawa przez Francuski Korpus Ekspedycyjny.

  • Zygmunt Odpowiedz

   26 stycznia 2015 w 00:01

   Jak ty jesteś „bezstronny”, to Fiutin jest primabaleriną. Kacapstwo nigdy, niczego ,idąc na zachód ,od swoich granic, nie wyzwalało, tylko zajmowało. Jeden bandyta (komunista) zastąpił innego bandytę (faszystę). Taka była prawda. Okupacja hitlerowców trwała w Polsce przez 5 lat, kacapska przez 50. Nigdy więcej niech już nas ta swołocz od niczego nie wyzwala. Dla nast tak na pewno będzie lepiej.Poradzimy sobie sami.

 16. Zygmunt Odpowiedz

  25 stycznia 2015 w 23:55

  Kacapstwo nigdy od niczego Polski i Polaków nie wyzwalało. Jeśli do nas przychodziła ta swołocz, to tylko po to, żeby nas mordować, grabić i zniewalać. Takie są fakty i żaden rusofil nie może im zaprzeczyć.

 17. Jan53 Odpowiedz

  26 stycznia 2015 w 08:15

  @Zygmunt:”Predzej będzie naszym przyjacielem Litwin i Ukrainiec niż kacap”
  Wszystkie te trzy nacje sa siebie warte:
  1.Obecni nowolitvusi to nie ci sami w Unii z RP przedrozbiorami – dwukrotnie w 1919 i 1920r przepuszczali przez swe terytorium czerwona armie w marszu na Warszawe.W Bitwie Niemeczynskiej w sierpniu i wrześniu 1920r.ich dywizje walczyly wspólnie z bolszewikami przeciw II RP.Po 1994r.podpisany traktat z nami maja w d…..,a mieszkających tam Polakow traktują jak V kolumnę itd.
  2.Ukrainiec.Nic dodac nic ująć.Swa „przyjazn” wobec RP pokazali szczególnie w latach 1942 – 1949 wyrzynajac ponad 150tys.ludnosci polskiej.Obecnie prawicowe partie domagają się Przemysla i Zamoscia do „powrotu na Ukraine”.Ciekawe ze nie mowia kiedy tam były?Juszczenko z bandery robi „bohatera ukrow” a Poroszenko robi swieto narodowe.Domagaja się dużo przywilejow w Polsce sami nic nie oferując w zamian.
  3.Ruski – to tak jak poprzednie obie nacje zlaczyc razem i wyjdzie nam kolejny „przyjaciel”.

  • asia Odpowiedz

   26 stycznia 2015 w 20:53

   Wierchuszka prawicowych partii ukrainskich jest oplacana przez sowietow i niemcow – tak bylo od poczatku. („nasz rzad” nie jest tez naszym rzadem).Dlatego te radykalne tezy ( o przynaleznosci Przemysla do Ukrainy, ich pomyslem byl „rajd bandery” wiodacy przez Polske, wszelkiego rodzaju „manifesty” ziejace nienawiscia do Lachow) sa preparowana prowokacja sowiecko-niemiecka , majaca na celu
   1.tworzenie na nowo nienawisci polsko-ukrainskiej – ponowne rozbicie Europy srodkowej
   2. pokazywanie Ukrainy na swiecie jako kraju „bestialskiego i faszystowskiego” – to rosja ma wystepowac w oczach swiata jako obronca „wartosci” ludzkich. Oczywiscie na Ukrainie znajduja sie ludzie – szczegolnie wsrod biedoty – ktorym sie te bzdury podobaja, ale nie jest ich az tak wielu.
   http://niezalezna.pl/53803-klamstwa-o-polakozercach-z-zachodniej-ukrainy-obalone-oto-najnowszy-sondaz
   To wlasnie na zachodniej- baderowskiej Ukrainie jest najwiecej sympatyzantow Polski – o dziwo.
   (Pierwszy raz od 1000 lat, na wschodzie mamy sasiadow, ktorzy nie zycza nam zle)

   Oczywiscie – pozostaje do wyjasnienia z Ukraina wiele historycznych kwestii – ale to bedzie mozna zrobic dopiero wtedy, kiedy przezyja oni ta masakre, ktora urzadzaja im teraz sowieci.

 18. Toronto Odpowiedz

  26 stycznia 2015 w 08:22

  re: Zygmunt

  Zauwazylem, ze stosujesz ogolniki i probujesz obwinic „kacapow” (Rosjan) za to co wydarzylo sie w Polsce w latach 1944-1956.
  Otoz w/g faktow historycznych, ZSRR byl panstwem komunistycznym i ateistycznym, zarzadzanym przez ZYDOW i „Stalin” (Jozef Dawid Dzugaszwili – syn Ekateriny Dzugaszwili i zyda Dawida Papisniedowa, miejscowego kupca w Gori u ktorego pracowala Ekaterina) tez mial zydowskie pochodzenie. Ponadto w otoczeniu „Stalina” bylo pelno zydow na kierowniczych stanowiskach u wladzy i w zwiazku z tym, rosyjskojezyczni zydzi u steru wladzy w ZSRR sa w glownej mierze odpowiedzialni za mordowanie Polakow, kradziez polskiej wlasnosci, okupacje Polski i zniewolenie narodu polskiego, i robili to w kolaboracji z polskojezycznymi zydami u steru wladzy w Polsce.
  Okupacja niemiecka i okupacja radziecka byly szkodliwe dla Polski i narodu polskiego z ta roznica, ze okupacja niemiecka pozostawila po sobie wiecej ofiar i zniszczen wojennych niz okupacja radziecka.
  Z kolei najdluzej okupowaly i nadal okupuja Polske ZYDZI, bo od 1945r az do dzis (2015r), czyli przez 70 lat i nadal sa u steru wladzy w Polsce – chociaz nie widac tylu strat w ludziach to widac straty w utracie polskiego majatku narodowego, ktory stal sie wlasnoscia glownie Niemcow i zydow oraz widac jest straty materialne po stanie rozpadajacych sie budynkow bylych fabryk i zakladow pracy, po zubozeniu polskiego spoleczenstwa, po braku pracy i perspektyw zyciowych dla Polakow, ktorzy masowo wyjezdzaja z Polski za chlebem do krajow zachodnich UE i na inne kontynenty, po trudnych warunkach zycia wiekszosci Polakow zamieszkalych w Polsce, po zlej opiece zdrowotnej i chorobach polskiego spoleczenstwa etc.
  Glownym problemem zla w Polsce sa rzady polskojezycznych zydow i bez odsuniecia zydow od wladzy i wplywow w Polsce nie ma mozliwosci na poprawe sytuacji w Polsce i polepszenie sie losu Polakow zamieszkalych w Polsce.

  Jesli chodzi o Ukraine i Ukraincow to najmniej wspolnego z Ukraicami maja nastepujacy zydzi:
  zyd Poroszenko (Walcman), zyd Jaceniuk (Bakai), zyd Kliczko (Klitsch, matka Etinzon)), zydowka Tymoszenko (Kapitelman), zyd Tiahnybok (Frotman), zyd Gurwic (Horowitz), zyd Kolomojskij, zyd Achmetow, zyd Taruta, zyd Jaroslawskij, zyd Awakow etc oraz zyd Bandera i zyd Szuchewych, ktorzy sa odpowiedzialni za zbrodnie na Polakach, Zydach, Czechach, Wegrach etc.

  • maurycy1953 Odpowiedz

   27 stycznia 2015 w 19:30

   A Wilhelm Świątkowski to kto to taki?

 19. seweryn Odpowiedz

  26 stycznia 2015 w 23:19

  Gdyby ruscy nie weszli weszliby amerykanie i by nas wyzwolili… ale weszli ruscy… gdyby więc gdybać moznaby założyc ze nieuniknione było wyzwolenie obozów czy Polski przez Amerykanów, aliantów czy kosmitów… Gdyby jednak trzymac sie faktów… jakby dla nas Polaków niekorzystne nie były to ruscy wyzwolili Polske… spod faszyzmu.. jednocześnie narzucając własny ustrój itd… Po jaką cholerę ciągle ciągniecie w jakąś stronę?.. Fakty to są takie jakie były a nie jakie chcielibyśmy aby były albo jakie mogłyby być… Fakty nie zawsze są korzystne. Zastanowił mnie życiorys podpułkownika potem pracownika PZMOT czy jakiegoś tam czegoś komunistycznego… Wtedy tych co NKWD szukało to rozstrzeliwali… Oczywiście jak ktoś umiał się w nowej rzeczywistości odnaleźć to przeżył.. Czy to dobrze?.. Albo co jest dobrze a co źle?.. To jak widać relatywne.

 20. Leon Odpowiedz

  27 stycznia 2015 w 08:18

  Jak tępą ku..wą trzeba być by ulepić takiego gniota? Antyrosyjskie, ciemne masy! Żyrinowski mówił, że „Polska jest jak ku..wa, która każdemu daje”. Mylił się. Ku..wa to przynajmniej zarabia i stać ją na wiele. Polska jest jak cwel! Daje i nic za to nie otrzymuje poza pogardą i kuksańcami. Sprzedajne, służalcze fiuty tańczące w rytm usaraelskiej, fałszywej melodii.

  • gość Odpowiedz

   29 stycznia 2015 w 15:02

   Oj Leon,Leonid durnyj ty czeławiek,znasz jak widać pyskaczy sowieckich,którzy ośmieszają swój naród ale ty sam jesteś nieizwiestnyj,jednak żałosny cytując ich oraz dodając swoje wypociny-i jak tu nie współczuć bratniemu rosyjskiemu narodowi,że ich krasnaja ziemla nosi i żywi takie barachło,że ich gławnyj rukawaditiel,jest ignorowany/Ostatnio Australia/ i opuszcza obrady bo przemęczony,no i jeszcze niehumanitarny świat potępia wojnę o pokój z agresywną Ukrainą-tfu,można by rzec:świnie nie ludzie-złodzieja okradli.

 21. maurycy1953 Odpowiedz

  27 stycznia 2015 w 19:33

  jaki duplikat -nawet tu ktoś ma urojenia

 22. oiz Odpowiedz

  27 stycznia 2015 w 23:55

  Szczekajcie sobie ile chcecie w swoim kompleksie niższości. To nie jest już nawet śmieszne to jest tragedia. Jak można tak nienawidzić!!

  • gość Odpowiedz

   29 stycznia 2015 w 15:42

   do oiz: Tragedią narodów jest sąsiedztwo humanitarnej,pokrzywdzonej,nieagresywnej,potulnej,rozwiniętej gospodarczo,nieuzbrojonej ale walczącej zbrojnie o pokój Rasiji.Wymienione i niezaprzeczalnie prawdziwe walory-zalety Rasiji są przyczyną kompleksów innych nacji a efektem histeryczne wręcz pisanie bzdur.Hm,hm,hm,też mi wstyd za tych szczekaczy.

 23. igor jarecki Odpowiedz

  28 stycznia 2015 w 06:42

  obozy wyzwolily sie same ?
  co za bzdury, zal mi Was

 24. co za brednie Odpowiedz

  28 stycznia 2015 w 11:04

  Boże – ja już nie wiem, komu wierzyć:(

  • gość Odpowiedz

   29 stycznia 2015 w 16:00

   Faktycznie trudno wybrać komu-czemu dać wiare,może taki przykład pomoże: dlaczego na Kubie jest tak jak jest jak Kuba Bogu tak Bog Kubie.Jak Rosja swiatu….

 25. Jarosław Odpowiedz

  17 lipca 2015 w 08:48

  Niemcy pojechali na Oktoberfest 1945, dlatego obozy stał puste i nikt nie musiał ich wyzwalać 🙂 co za idiotyczny tekst.No oczywiście że fakt że szła Armia Czerwona to Niemcy spieprzali, jasne więc że przyczyną wyzwolenia obozów była Armia Czerwona czy to się komuś podoba czy nie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *