Co zreformuje Poroszenko w 2018 roku

18 stycznia 2018

Petro wyznaczył sześć priorytetowych kierunków reform na 2018 rok. Ogłosił je 16 stycznia podczas spotkaniu z korpusem dyplomatycznym akredytowanym w Kijowie, informuje portal rbc.ua. 

„W 2018 roku naszymi priorytetami dotyczącymi reform będą , deregulacja, poprawa klimatu inwestycyjnego, narodowe biuro bezpieczeństwa finansowego, liberalne przepisy walutowe, bezpieczeństwa narodowego i inne sfery”, – powiedział .


Wcześniej informowano, że według szefa państwa strategicznym celem Ukrainy jest członkostwo w Unii Europejskiej i przystąpienie do .

„Członkostwo w   jak też w NATO, oczywiście pozostaje naszym celem strategicznym. Perspektywa najwyraźniej nie jest na 2018 rok, i nie dane nam – jak napisano w Piśmie Świętym – poznać czasu ani godziny, ale zaznaczę tylko, że jestem przekonany, iż perspektywa jest realna” – powiedział Poroszenko.


Dodał, że wprowadzenie systemu bezwizowego i układ stowarzyszeniowy między Ukrainą a UE „oznacza ostateczne zakończenie okresu postsowieckiego i nasze nieodwołalne zerwanie z imperium”.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Co zreformuje Poroszenko w 2018 roku

  1. Mike Odpowiedz

    20 stycznia 2018 w 08:04

    Ukry wprowadziły zakaz importu naszej wołowiny w kolejnych województwach, czas zrobić to samo tylko mocniej w drugą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *