Co łączy Wilno z Wołyniem?

7 kwietnia 2017

„Dla Litwinów „” nie jest to o zbrodniach wojennych „gdzieś tam”, np. na Bałkanach, ale możemy tylko przypuszczać, z jakim by się spotkał odbiorem na Litwie, gdyby w ciągu dwóch godzin można było oglądać na ekranie: Litwinów dziękujących Stalinowi za , a potem witających z kwiatami hitlerowców, strzelających w plecy uciekającym Sowietom, a potem mordujących Żydów w Ponarach, litewskich policjantów palących polskie zagrody na Wileńszczyźnie i mordujących Polaków w Święcianach, akcję odwetową AK w wioskach litewskich oraz żołnierzy gen. Plechavičiusa, wyłapujących pojedyncze grupy AK-owców, a potem wędrujących w kalesonach spod Murowanej Oszmianki, itd, itp…”. 

Polecamy materiał portalu Wilnoteka.lt i rozmowę z Wojciechem Smarzowskim zarejestrowaną po prezentacji filmu „Wołyń” na Festiwalu „Kino pavasaris” w Wilnie. był wdzięczny organizatorom, że nie tylko stanęli w obronie „Wołynia”, ale i zadbali o odpowiednią oprawę, która pomogła litewskiemu widzowi zrozumieć problem relacji polsko-ukraińskich. (WIĘCEJ)


Kresy24.pl/Wilnoteka.lt

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Co łączy Wilno z Wołyniem?

  1. basia Odpowiedz

    7 kwietnia 2017 w 20:14

    Lepiej zapytać co łączy Ponary i Wołyń.

  2. Pafnucy Odpowiedz

    10 kwietnia 2017 w 21:36

    Co łączy Wilno z Wołyniem? Proste. Jedno i drugie to POLSKA. Gdzie mogę odebrać nagrodę za prawidłową odpowiedź ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *