Białoruski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Litwy

22 czerwca 2017

Ministerstwo Obrony Litwy poinformowało w czwartek o incydencie, do którego doszło 21 czerwca. Białoruski cywilny statek powietrzny „An-2” naruszył przestrzeń powietrzną Litwy. znajdował się w przestrzeni powietrznej Litwy w godzinach 14.03-14.07 i 14.14-14.17.

Naruszenie zostało zaobserwowane za pośrednictwem radarów Litewskich Sił Powietrznych monitorujących przestrzeń powietrzną i wizualnie. W związku z nielegalnym przekroczeniem granicy państwowej Litwy wszczęła postępowanie przygotowawcze.


W czwartek zostanie wręczona nota dyplomatyczna chargé d’affaires Białorusi na Litwie, powiedział agencji attache prasowy Ministra Spraw Zagranicznych RL.

Naruszenie przestrzeni powietrznej Litwy zaobserwowano w tym roku po raz pierwszy. Litewskie Siły Powietrzne próbowały nawiązać łączność ze statkiem powietrznym, ale nie posiadał on transponderów. Pod koniec kwietnia białoruską przestrzeń powietrzną naruszył cywilny samolot P46T o lecący z Litwy, pilotowany przez obywatela duńskiego.


Samolot „An-2” jest największym na świecie jednosilnikowym dwupłatowcem produkowanym seryjnie od ponad 60 lat.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Białoruski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Litwy

 1. SyøTroll Odpowiedz

  22 czerwca 2017 w 12:56

  Zrzucali matrioszki ?

 2. jacek kudlicki Odpowiedz

  22 czerwca 2017 w 18:49

  A co to sa ‚sily powietrze Litwy’?

 3. Ad Odpowiedz

  23 czerwca 2017 w 00:10

  … i po kilkunastu minutach przebywania w litewskiej strefie powietrznej, z wielkim trudem wykonał zwrot i oddalił sie w stronę białoruskiej granicy, co zostało zarejestrowane przez Siły Powietrzne Litwy, również z wielkim trudem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *