Białorusini żegnają się z niedzielnymi wypadami do Polski

12 stycznia 2018

Popularne wśród Białorusinów (szczególnie tych z zachodniej części kraju) weekendowe wyjazdy na w Polsce odchodzą do przeszłości. Przyjęta przez polski sejm ustawa ograniczająca w niedzielę nie uszła uwadze białoruskich mediów.

Pisząc o przegłosowanej przez sejm RP ustawie wprowadzającej zakaz handlu w niedzielę (na razie częściowy) na Białorusi pozakreślają, że jest to uderzenie w ulubione przez Białorusinów „zakupy w Polsce”.


Ustawa zakłada, że od 1 marca 2018 roku, w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku zakupy zrobimy tylko w ostatnia niedzielę w miesiącu, zaś od 1 stycznia 2020 roku zakaz handlu będzie obowiązywał  we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Chodzi o dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia, jedną przed Wielkanocą, ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.


Krsey24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Białorusini żegnają się z niedzielnymi wypadami do Polski

 1. 2kbb Odpowiedz

  12 stycznia 2018 w 11:40

  Nie rozumiem dlaczego rząd nie pozostawił na stałe dwóch niedziel. np. pierwszej i trzeciej oraz tych ważnych tuż przed świętami…. Czy Polska jest już tak bogata że może zrezygnować z tych dodatkowych dochodów handlowców czy małych usługodawców którzy żywili się przy dużym handlu ? Wiele małych biznesów przygranicznych będzie musiało się pozamykać bo pracując tylko w sobotę nie będą w stanie się wyżywić… Mamy podobno rynek pracownika i nikt nie zmusza ludzi aby pracowali w niedzielę w handlu. Przecież w niedzielę pracowało wielu studentów którzy w miastach w których mieszkają dorabiali sobie na utrzymanie. Czy w tym dziwacznym rządzie ktokolwiek sprawdził jakie będą to szkody dla gospodarki… Chcemy integrować kraje międzymorza a hamujemy rozwój właśnie takich krajów jak Ukraina, Białoruś, Słowacja, Kraje Bałtyckie… Czy Morawiecki zdaje sobie sprawę ile ludzi dzisiaj w Polsce prowadzi działalność gospodarczą tylko dlatego że robią to od wielu lat i po jej zaprzestaniu choćby na kilka miesięcy nie są w stanie wrócić już do niej ? Z drugiej strony słyszymy tu i ówdzie że PIS aby zamknąć usta dziennikarzom i publicystom próbuje zamknąć im usta proponując stanowiska i profity… To jest żenujące… Słabość opozycji powoduje degenerację władzy i już widać że młode wilczki zaczynają się zajmować swoimi karierami i profitami a nie reformują Państwa…Zaczynam być coraz bardziej krytyczny wobec tych cwaniaków w polityce….

  • Obiektywnie Odpowiedz

   14 stycznia 2018 w 17:02

   Nie pisz człowieku, że przez wolną niedzielę hamujemy rozwój handlu. W Izraelu od kilku tysięcy lat mają wolną sobotę (szabas) i jakoś nie splajtowali.Jak ktoś ma coś kupić to sobie kupi w piątek albo w sobotę. Co za problem? Białoruś wiadomo – postsowiecka niby niepodległa republika. Co homosovieticusy wiedzą o rodzinie i odpoczynku? Nic. Nie może tak być żeby przez jakiegoś debila matka np. dwójki dzieci nie miała prawa do przynajmniej jednego dnia wolnego w tygodniu i musiała siedzieć na kasie bo jakiś debil zapomniał kupić sobie chleb czy kiełbasę dzień wcześniej albo przyszedł oglądać w galerii handlowej promocję na banany. Taki handel odbywa się kosztem czyichś rodzin. Każdy chce mieć wolny weekend a nie tylko wybrani. Białorusini i Ukraińcy będą mogli kupować w sklepach przy stacjach benzynowych dworcach kolejowych i lotniskach bo te mają być otwarte 24h nawet w niedzielę. Jedź do Niemiec geniuszu w niedzielę – jakbyś handlował to by ci zaraz polizei dało grzywnę!!! Wolny dzień to wolny dzień i tak ma być. Za to popieram PiS. Niech Białoruś i Ukraina lepeij weźmie przykład z Polski a nie z dzikiego amerykańskiego kapitalizmu, który się w Polsce nie sprawdził. Lepiej niech obalą swoich dyktatorów a nie biadolą, że nie można handlować w niedzielę w Polsce.

  • New Odpowiedz

   21 stycznia 2018 w 09:23

   Kto Ci powiedział, że mały biznes będzie zamknięty?? Podaj dane, badania, że zakaz handlu w niedzielę jest niekorzystny dla gospodarki. Badań jest dużo, ale czy potwierdzają twoje tezy, musisz sprawdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *