Białorusini i Rosjanie coraz mniej wydają za granicą

5 sierpnia 2016

handel_rynek

„Z powodu wojny na Ukrainie i spadku wartości rubla zmniejszyła się liczba rosyjskich turystów na Litwie, potem odczuliśmy również skutki spadku wartości rubla białoruskiego, ale mimo to kraje te nadal są naszymi głównymi klientami” –  powiedział dyrektor jednej z wiodących sieci handlowych na Litwie, która oferuje usługi zwrotu VAT.

O 50 proc. zmniejszyły się wydatki Rosjan w litewskich centrach handlowych w pierwszym półroczu 2015 roku, a w tym półroczu jeszcze o 15 proc. Białorusini wydali odpowiednio o 13 proc. mniej. Ale za to zwiększyła się konsumpcja na rynku wewnętrznym – donosi dziennik „Verslo žinios”, którego cytuje portal l24.lt.


W ciągu sześciu miesięcy tego roku na Litwę przyjechało o 15 proc. mniej rosyjskich turystów w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Jeszcze mniej turystów z Rosji było w pierwszej połowie 2015 roku, w porównaniu z tym samym okresem roku 2014 (- 47,25 proc.).

Liczba turystów z Białorusi zmniejszyła się (pierwsze półrocza 2016 i 2015 roku) o ok. 13 proc.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *