Białoruś: ruch bezwizowy dla obywateli 80 krajów?

30 sierpnia 2016

Minsk

zamierza wprowadzić dla obywateli 80 krajów. Władze w Mińsku zapowiadają, że zmiana może wejść w życie w ciągu kilku miesięcy, jako impuls dla rozwoju kulejącej turystyki w kraju.

Białoruskie media poinformowały, że rząd pracuje nad dokumentem, który określi zasady ruchu bezwizowego z Białorusią dla obywateli tych krajów, których nie dotyczą problemy w sferze polityki migracyjnej. W ślad za liberalizacji ruchu granicznego na terytorium Puszczy Białowieskiej (2015) i zapowiedzią wprowadzenia jej w życie na białoruskiej części Kanału Augustowskiego, Białoruś otwiera swoje podwoje jeszcze szerzej.


Jak zapowiadają media, na Białoruś będzie można swobodnie wjeżdżać na 5 dni i tylko transportem lotniczym poprzez lotnisko w Mińsku. Dokument może wejść w życie w ciągu kilku miesięcy.

Pozostaje mieć nadzieję, że nie są to tylko puste zapowiedzi, mające utwierdzać wiarę w otwartość Aleksandra Łukaszenki na Europę.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Białoruś: ruch bezwizowy dla obywateli 80 krajów?

 1. Jan Odpowiedz

  30 sierpnia 2016 w 13:00

  „dla obywateli tych krajów, których nie dotyczą problemy w sferze polityki migracyjnej” Co to znaczy dla nas ? Chodzi o kraje, których obywatele chcieliby uzyskać azyl na Białorusi. Nie wiem, czy są takie kraje. Ciekawe czy Polacy będą mogli bez wizy.

 2. black flag Odpowiedz

  30 sierpnia 2016 w 15:36

  ,, a co ma Minsk do pokazania ludziom ? Polacy pojada tylko po to zeby zobaczyc Polske ,,,inni nie pojada bo po co …

 3. Jarosław Odpowiedz

  31 sierpnia 2016 w 08:11

  Teraz czekamy na reżim USA , aż wprowadzi ruch bezwizowy .
  Za Polska krew przelaną za Yankesów w Iraku, Afganistanie i teraz w Kuwejcie i Syrii.

 4. reut Odpowiedz

  31 sierpnia 2016 w 12:29

  ….tylko samolotem, do Mińska. Czyli większości to nie interesuje.
  Zasadniczym problemem w zniesieniu wiz jest brak strzeżonej granicy z Rosją. To ruscy nie pozwalają – bo byliby otwarci na atak szpionów.

  • mwi Odpowiedz

   2 września 2016 w 17:00

   Mnie to akurat interesuje.

   • Abuelo

    24 października 2016 w 20:35

    Może Ciebie to interesuje, lecz Ty nie jesteś większością.
    Mnie np. przestało interesować właśnie dla tego że tylko samolotem i taki krótki termin ( 30 dni było by do zaakceptowania).
    Byłbym zainteresowany odwiedzić kilka miejsc, jednak bez samochodu się nie da.
    Byłem ze 20 lat temu turystycznie około tygodnia i nie było z niczym problemu, bardzo miło wspominam pobyt, wbrew temu co wygadywali i jak straszyli Białorusią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *