Białoruś będzie cyfrową potęgą?

3 lipca 2017

 

Prezydent Aleksander zamierza przekształcić  w kraj technologii informacyjnych. Dzięki jego geniuszowi, technologicznie zyska też Rosja, – dowiedzieliśmy się z przemówienia, jakie wygłosił 30 czerwca białoruski prezydent podczas Forum Regionów Rosji i Białorusi, które odbyło się w Moskwie.


– Białorusko-rosyjskie kontakty w dziedzinie technologii informatycznych mogłyby się rozwijać dynamiczniej w obszarach, które już teraz udowodniły swoją efektywność, na przykład na bazie Parku Wysokich Technologii w Mińsku, – powiedział Łukaszenka.

Podkreślił on, że z aplikacji mobilnych stworzonych przez firmy – rezydentów PWT, korzysta już ponad 1 miliard ludzi w 193 krajach świata, a ponad 90 procent produkowanego w Parku oprogramowania jest eksportowane do Rosji i , Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.


-Ale my postawiliśmy sobie ambitny cel – przekształcenie Białorusi w kraj IT. W najbliższej przyszłości przyjmiemy podstawy prawne takiego rozwoju sytuacji na Białorusi i muszę powiedzieć Władimirze Władimirowiczu, że te prawne zostały przygotowane przez Białorusinów i Rosjan i przedstawione do rozpatrzenia wyższych organów władz Białorusi”- powiedział Łukaszenka, zwracając się do prezydenta Rosji Władimira Putina.

Łukaszenka wyraził przekonanie, że „będzie to nasz wspólny projekt i przyczyni się do rozwoju najnowocześniejszych trendów naszych społeczeństw i gospodarki”.

Według najnowszego ratingu Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalistów Outsourcingu i magazyny Fortune za II kwartał 2017 roku, sześć firm z Parku Wysokich Technologii w Mińsku znalazło się na liście 100 największych dostawców globalnego outsourcingu, są to; Bell Integrator, Ciklum, EPAM Systems, IBA Group, Intetics, Itransition. Firmy ocenione zostały w pięciu kategoriach:  wielkości i tempo wzrostu, opinie klientów, nagrody i certyfikaty, rozwój innowacyjności, oraz w kategorii społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *