Bezwizowy wjazd na Białoruś? Szef MSZ nic o tym nie wie

7 października 2016

Bialorus

Republiki  Uładzimir Makiej niczym gorący kartofel odrzucił odpowiedzialność za organizację ruchu bezwizowego na Ministerstwo Sportu.

„O tym, jak to będzie działać, nie wiem nic” – skomentował nieco jakby zdziwiony pytaniem o tryb pięciodniowego wjazdu bezwizowego szef resortu spraw zagranicznych .


Makiej stwierdził, że ponieważ jest to inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, a urzędnicy rzeczonego resortu lubią o tym opowiadać, przekierował pytających dziennikarzy do Michaiła Portnoja

– Mamy Ministerstwo Sportu, oni tam lubią decydować o wizach, dlatego wszystkie pytania do nich – powiedział ironicznie minister spraw zagranicznych.


Wiceminister Sportu i Turystyki Michaił Portnoj pod koniec sierpnia ogłosił plany rządu: – obywatele 80 „bezpiecznych z punktu widzenia migracji” krajów, którzy przybywają przez port lotniczy „Mińsk” będą mogli przebywać na Białorusi bez wizy przez pięć dni.

– To stanowisko oprócz nas, aktywnie wspierają Ministerstwo Gospodarki oraz . Istnieją pewne wątpliwości ze strony organów ścigania. Oczywiste jest, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Kwestie sporne są obecnie rozwiązywane – mówił Michaił Portnoj, dodając, że dokument regulujący wjazd bezwizowy znajduje się już „w wysokim stopniu gotowości” i może zostać przyjęty przed końcem roku.

Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u:https://www.facebook.com/semperkresy/

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Bezwizowy wjazd na Białoruś? Szef MSZ nic o tym nie wie

  1. Jan Odpowiedz

    7 października 2016 w 16:03

    Wie pan co, panie ministrze Makiej. Zróbcie znów jakieś mistrzostwa jak te w hokeju i wtedy wstęp bezwizowy. Ja z tego korzystałem, pojechałem na rowerze na Białoruś. Oczywiście kupiłem najtańszy bilet i wcale nie był na meczu bo to mnie zupełnie nie interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *