To będzie totalna wojna gospodarcza

19 listopada 2013

rosja-ukrainaJeżeli Ukraina-UE nie zostanie podpisana podczas szczytu w Wilnie, dzień później presja Moskwy na Ukrainę wzrośnie kilkakrotnie – oświadczył na konferencji prasowej we Lwowie były Ukrainy Wołodymyr Ohryzko.

„To będą nie tylko kolejki tirów na granicy, to będzie totalna wojna gospodarcza” – prognozuje eksminister.

Odnosząc się do innych możliwych form nacisku Kremla, Ohryzko stwierdził, że po rosyjskiej agresji na Gruzję w 2008 roku ma wątpliwości, czy działania Rosji mogą być przyjazne.


Zaś mówiąc o tym, że nie można mieć dzisiaj pewności czy umowa stowarzyszeniowa UE-Ukraina zostanie podpisana, oświadczył podkreślił, że dla Ukrainy jej niepodpisanie będzie oznaczało nie tylko zawieszenie eurointegracji, ale i faktyczną utratę niepodległości.

„Ukraina zawsze przegrywała, kiedy musiała rozmawiać ze światem za pośrednictwem Moskwy – uważa polityk i dodaje, że nie warto liczyć na podpisanie umowy za pół roku czy rok, ponieważ wówczas będą odbywały się wybory do Parlamentu Europejskiego, a to znacznie odroczy proces podejmowania decyzji.


Kresy24.pl/zik.ua

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *