Bałtycka Agencja Prasowa zaatakowana przez hakerów

11 stycznia 2017

Serwery Bałtyckiej Agencji Prasowej (BNS) zostały zaatakowane przez hakerów. Atak spowodował brak dostępu do usług serwisu prasowego przez ponad 10 godzin – poinformował wczoraj poetal Cyberdefence24.

Atak został przeprowadzony w piątek 6 stycznia w godzinach popołudniowych. Informatykom odpowiedzialnym za zarządzanie serwisem udało się przywrócić jego działanie dopiero późnym wieczorem. Pełna funkcjonalność sprzed ataku została uzyskana w sobotę. Na razie sprawcy ataku nie zostali ustaleni.


Głównymi odbiorcami depesz publikowanych przez serwis są estońskie, litewskie i łotewskie. Agencja publikuje swoje informacje również w języku angielskim i rosyjskim.

To nie pierwszy atak cyfrowy wymierzonych w państwa bałtyckie. W 2007 roku została zaatakowana zmasowanymi atakami DDoS, w odwecie za usunięcie z centrum Tallina pomnika poświęconego Armii Czerwonej. Wydarzenia to zalarmowało i UE i stanowiło punkt zwrotny w rozwoju ich polityk cyberbezpieczeństwa. W przeszłości również Litwa i były celem hakerów. Prawdopodobnie za tymi operacjami stali rosyjscy hakerzy.


Kresy24.pl/Cyberdefence24

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *