Ormianie mają nowego premiera!

8 maja 2018

Armeński na specjalnej sesji we wtorek wybrał lidera opozycji ormiańskiej Nikolę Pasziniana na stanowisko premiera, informuje newsarmenia.am. Za kandydaturą przywódcy protestów ludowych głosowało 59 deputowanych, 42 – przeciwko. 

8 maja  ogłosił dzień wolny w całym kraju. Dlatego zebrali się na Placu Republiki w Erywaniu i na żywo oglądali transmisję z sesji parlamentarnej i głosowania.


Na godzinę 20.00 Nikola Paszinian wezwał na plac, by uczcić zwycięstwo.

Zgodnie z konstytucją prezydent kraju mianuje premiera wybranego przez Zgromadzenie Narodowe, po czym zobowiązany jest przedstawić kandydatury ministrów i swoich zastępców w ciągu 5 dni.


Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów odbyła się 1 maja, kiedy frakcja Partii Republikańskiej głosowała przeciwko kandydatowi na premiera nominowanego przez frakcję „Elk” – Paszinianowi. W drugiej turze, zgodnie z decyzją organu wykonawczego Republikańskiej Partii Armenii i frakcji parlamentarnej, za kandydaturą Nikoli Pasziniana głosowali posłowie frakcji, którzy zasadniczo reprezentują biznes. Polityczne skrzydło  RPA zagłosowało dzisiaj, podobnie jak 1 maja przeciwko kandydaturze zgłoszonej przez 1/3 kandydatów na premiera.

Kresy24.pl/ba

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *