Sąd w Moskwie skazał piłkarzy Aleksandra Kokorina (na zdjęciu) i Pawła Mamajewa odpowiednio na 18 i 17 miesięcy kolonii karnej za udział w bójce i wandalizm.

Na 18 oraz 17 miesięcy skazani zostali też inni bójki – Kirył Kokorin i Aleksander Protasowicz spędzą w kolonii karnej także – odpowiednio – 18 i 17 miesięcy. Do uprawomocnienia się wyroku, wszyscy skazani pozostaną w areszcie,

8 października w jednym z moskiewskich lokali grupa zachowywała się na tyle głośno, że jeden z innych klientów zwrócił im uwagę. Wtedy zaczęli go obrażać i bić. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

Ofiarą piłkarzy i ich kompanów okazał się urzędnik Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji Denis Pak oraz drugi pracownik resortu. Obaj musieli zwrócić się po medyczną do szpitala. Zgłosili się też na policję. Pak poinformował, że został uderzony krzesłem w głowę. Prawnik urzędnika podkreślał także, że jego klient został również znieważony na tle narodowościowym.


grał ostatnio w klubie piłkarskim FK Krasnodar, Kokorin – w Zenicie Sankt Petersburg. Oba kluby potępiły zachowanie swoich piłkarzy, przy czym Krasnodar zapowiedział rozwiązanie kontraktu z Mamajewem.

Przed bójką w kawiarni piłkarze mieli pobić także kierowcę prezenterki telewizyjnej Olgi Uszakowej. Według nieoficjalnych informacji, zachowywali się agresywnie jeszcze wcześniej, w pociągu nocnym, którym jechali do Moskwy po niedzielnym meczu ich drużyn w Sankt Petersburgu.


Oprac. MaH, polsatsport.pl

fot. Anna Majer, Jewigenij Asmołow, .ru