Zamorskie skarbonki Putina: „kuzyn” Igor i „wujek” Aleksander. Na dokładkę – George Soros handlujący bronią z rodziną Bin Ladena!

20 maja 2016

putin-panama papers

Dokumenty Panama Papers obnażają istnienie kolejnych zagranicznych kont rosyjskiego prezydenta oraz jego najbliższego otoczenia.

Światło dzienne ujrzały właśnie „rodzinne” oszczędności Władimira Putina w rajach podatkowych. W bazie danych panamskiego dossier figurują m.in. Igor   (kuzyn) i Aleksander (wuj).


Miliarderkami są już więc nie tylko córki Władimira Putina. To również jego inni „krewni” – krewni wg legendy stworzonej przez KGB, ponieważ prawdziwa matka Putina, Wiera Putin, to staruszka z małej gruzińskiej wioski Metechi nieopodal Gori. Pod jej opieką Władimir Putin był do 8 roku życia, po czym zajęli się nim Władimir Spirydonowicz i Maria Iwanowna, też Putin – „oficjalni” rodzice rosyjskiego prezydenta z Leningradu –  (tu przeczytasz o tym więcej).

W podanych do publicznej wiadomości dokumentach Panama Papers odnalazł się jeszcze brat Putina – jego nazwisko pojawia się przy okazji firmy z adresem prawnym w Pekinie.


Jednak nie tylko „rodzina” prezydenta widnieje w materiałach panamskiego archiwum. Pojawiają się tam również inne nowe, niemniej interesujące zamorskie konta, w tym konta 7 firm braci Rotenbergów (po 3 Arkadego i Borysa oraz jedno syna Borysa Rotenberga – Igora) zarejestrowane na Wyspach Dziewiczych oraz Ramzana Kadyrowa i jego bliskich.

Niemniej ciekawie wyglada sprawa udziałów w spółkach offshore miliardera George’a Sorosa (w firmach handlujących bronią – razem z członkami rodziny Bin Ladena!).

Nazwisko Sorosa figuruje w dokumentach, które wyciekły w kwietniu z panamskiej firmy prawniczej Mossack Fonseca. Usiłowało ukryć ten fakt… Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (International Consortium of Investigative Journalists, ICIJ), które ujawniło dokumenty z Mossack Fonseca, a któremu przekazał w ub. r. ponad 1,5 miliona dolarów… (TU WIĘCEJ NA TEN TEMAT)

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Zamorskie skarbonki Putina: „kuzyn” Igor i „wujek” Aleksander. Na dokładkę – George Soros handlujący bronią z rodziną Bin Ladena!

 1. Ula Odpowiedz

  20 maja 2016 w 12:57

  Jak kuzyn i wujek ( nie wiem dlaczego w cudzyslowie) Putina Maja konta w Panamie to winny oczywiscie Putin, i trzeba to naglosnic. Ale jak dane o Sorosie wyciekly i jego powiazania byly chronione przed wyciekiem , to oczywiscie podacte informacje ale tak, zeby najlepiej nikt nie przeczytal. Na koncu i najlepiej malymi literami.

  Ale coz. Taki klimat.

  • MAB - Kresy24 Odpowiedz

   20 maja 2016 w 13:28

   Pisząc informacje najpierw się podaje to co bardziej ciekawe i bardziej znane, a potem to, co mniej. Przy całym znaczeniu Sorosa Putin jest jednak o niebo bardziej znany i ważny. Kim jest Putin – wie każdy, kim jest Soros – wąskie grono zainteresowanych. Gdyby media redagowały informacje odwrotnie to nikt by ich nie czytał. Putin interesuje wszystkich, Soros – tylko niektórych i ci doczytają sobie do końca. A zamiast narzekać proszę docenić, że w ogóle go daliśmy.

   • Ula

    20 maja 2016 w 21:03

    Kuzynowie, czy wujkowie Putina nie sa chyba znani bardziej niz Soros, maja tylko bardzej znane nazwisko. Bo chyba dowodow na to, ze Putin ma tam konta nie ma. A to miedzy innymi od dziennikarzy zalezy jak ktos jes znany. Jesli malo, na koncu pisze sie o kim dzieki komu najprawdopodobniej juz kilka wojen bylo wywolanych ( Jugoslawia, Azja mniejsza) to nic dziwnego, ze nikt o tym nie wie, albo nieliczni o tym wiedza. A dlaczego nie bylo o Poroszence w tym artykule? Jego nazwisko jest co najmniej tak znane jak Putina ( przynajmniej w Polsce) i z pewnoscia bardziej niz Soros.

    I nie nie jestem zwolenniczka Putina, brakuje mi tylko troche obiektywizmu.

 2. wasko Odpowiedz

  20 maja 2016 w 15:36

  skok KGBisty Putina na kasę Rosji przypomina skok pierwszych komunistów na kasę Rosji carskiej – ładnie to opisał Igor Bunicz w trzech tomikach „Poligon Szatana” . Jednym zdaniem : kraść i rabować wszystko co jeszcze nie rozkradzione .

 3. Ula Odpowiedz

  21 maja 2016 w 21:11

  Dlaczego nie ma komentarzy?

  Ja sama dwa napisalam

 4. Jac Odpowiedz

  23 maja 2016 w 11:37

  Dziękuję kresom24 za ten artykuł. Jak wiadomo, Soros (i jemu podobni np:Goldman Sachs,Rockefeler’s itp)to święte krowy u liberałów z ONZ,UE,USA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *