W Kazaniu zatrzymano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo ponad 20 starszych kobiet w Tatarstanie i w innych częściach tzw. Powołża w latach 2011-2012.
Jak podają rosyjskie media, zatrzymany to 38-letni Radik T.
Portal KazanFirst twierdzi, że Radik T. przyznał się do winy. Anonimowy rozmówca zbliżony do śledztwa powiedział redakcji, że mężczyzna przyznając się do winy płakał.
Morderca działał w regionach przywołżańskim, uralskim i w na terenie Centralnego Okręgu Federalnego. Najwięcej morderstw popełnił w samym Kazaniu (stolicy Tatarstanu), jego ofiarami były także mieszkanki Samary, Saratowa, Czelabińska, Jekaterynburga, Permu, Iżewska. Do zbrodni dochodziło pomiędzy marcem 2011 a wrześniem 2012. Udając pracownika administracji wchodził do mieszkań i dusił samotne kobiety. Kradł też z ich pieniądze.
W 2017 roku zastępca szefa głównego zarządu kryminalistyki Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Iwan Strielcow powiedział, że mogło być więcej zabójstw “maniaka z Powołża” (tak nazwały go rosyjskie media), ale jak dotąd nie udało się ich z nim powiązać. Zdaniem Strielcowa tacy przestępcy “sami nie rezygnują”.
Oprac. MaH, tvrain.ru
fot. Pixabay License
Dodaj komentarz