USA: sankcje będą obowiązywać tak długo, aż Rosja zwróci Krym Ukrainie

3 lipca 2018

Przed planowanym szczytem - w Finlandii (16 lipca) Biały Dom wysyła sygnał Kremlowi, że nie będzie przedmiotem targów.
-Stany Zjednoczone nie uznają aneksji Krymu przez Rosję. Amerykańskie sankcje będą obowiązywać tak długo, aż zwróci Ukrainie – oświadczyła na konferencji prasowej rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders (na zdjęciu).
Wcześniej media amerykańskie i rosyjskie spekulowały, że to może być przedmiotem targów, bo o Krymie w wywiadzie dla telewizji CBS niejasno wyraził się doradca prezydenta ds bezpieczeństwa międzynarodowego John . Mówiąc o stosunkach amerykańsko-rosyjskich stwierdził między innymi, że i Rosja „zgadzają się, że się nie zgadzają” w sprawie Ukrainy, a na pytanie o Krym powiedział, że „zobaczymy” czy kwestia ta będzie poruszana w rozmowach Trumpa z Putinem.
Oprac. MaH, ukrinform.net, talkingpointsmemo.com

 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź USA: sankcje będą obowiązywać tak długo, aż Rosja zwróci Krym Ukrainie

  1. observer48 Odpowiedz

    4 lipca 2018 w 04:02

    Wiadomo, że nie zniosą żadnych sankcji, a na pewno nałożą nowe na Nord Stream 2, jeszcze bardziej demolujące kacapską gospodarkę, niż dotychczasowe, bo nie chcą konkurencji dla swojej ropy i LNG, których amerykański eksport rośnie w zawrotnym tempie. Bez zachodniej technologii kacapy nie dobiorą się do podmorskich złóż ropy i gazu na szelfie przybrzeżnym Krymu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *