Ukraińskie drogi niosą śmierć. Są w dziesiątce najgorszych na świecie (WIDEO x 3)

6 czerwca 2017

Eksperci The World Economic Forum zbadali stan dróg w 144 krajach świata.  Gorsze od ukraińskich okazały się jedynie drogi w Mongolii, Gwinei, Rumunii, na Haiti i w Mołdawii.

To, jak wyglądają drogi na Ukrainie, obnażał w swoich utworach znany ukraiński piosenkarz rockowy, lider zespołu „Skriabin”, Andrij „Kuźma” Kuźmenko, bezwzględny krytyk kijowskich elit – tych sprzed Majdanu i późniejszych, w tym prezydenta Petra Poroszenki.


Winił polityków za skrajną biedę społeczeństwa, ruinę, do jakiej doprowadzili kraj oraz za brak woli i działań zmierzających do zakończenia wojny w Donbasie.

Jeden z ostatnich i nieukończonych utworów pt. „List do prezydentów” (patrz trzecie z załączonych ) zadedykował wszystkim dotychczasowym głowom państwa, krytykując ich dotychczasową szkodliwą dla wolnej Ukrainy działalność. 2 lutego 2015 ok. godz. 05:56 czasu ukraińskiego Andrij „Kuźma” Kuźmenko zginął w wypadku samochodowym na drodze w okolicach wsi Łozuwatka koło Krzywego Rogu.


Andrij Kuźmenko, znany na Ukrainie pod pseudonimem Kuźma „Skriabin”, urodził się 17 sierpnia 1968 w Samborze w obwodzie lwowskim. W 1981 roku zamieszkał w Nowojaworiwsku niedaleko polskiej granicy. W młodości odkrył dla siebie polską telewizję i radio. W piosence „Stare fotografie” napisał: „І ніби чудо польське радіо, нам відкривало той незнаний світ”.  swobodnie mówił po polsku. Często podkreślał,jak kochają swój kraj i jak dumni są z tego, że są Polakami. W pierwszą rocznicę jego śmierci na centralnych placach wielu ukraińskich miast odbyła się akcja pamięci. Wieczór pamięci Skriabina odbył się również w Warszawie.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Ukraińskie drogi niosą śmierć. Są w dziesiątce najgorszych na świecie (WIDEO x 3)

  1. Japa Odpowiedz

    7 czerwca 2017 w 09:25

    Czy to nasz problem? Pan „Zegarek” ,vel Nowak Sławcio zajął się już ichnimi drogami. Jeżeli sprawi się, jak jego przodek Dzierżyński, to śmierć będzie miała wielkie żniwo. Zemsta za wszystkie zbrodnie dokonane na Polakach będzie słodka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *