Ukraiński parlament wzywa Unię Europejską do zablokowania Nord Stream 2

5 lipca 2018

233 deputowanych do Rady Najwyższej zagłosowało za uchwałą wzywającą Unię Europejską do podjęcia działań, które zapobiegną budowie drugiej nitki gazociągu z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku.

„Oczekujemy od Unii Europejskiej, że potwierdzi ona strategiczną rolę Ukrainy jako partnera dla dostaw gazu, co ma kluczowe znaczenie dla obu stron. Spodziewamy się także podjęcia środków zapobiegających budowie gazociągu , który zagraża bezpieczeństwu Ukrainy i całej Europy:” – czytamy w przyjętym dokumencie.


Jednocześnie, Rada Najwyższa Ukrainy z zadowoleniem przyjęła decyzję instytucji Unii Europejskiej o udzieleniu Ukrainie dodatkowych funduszy, poprzez przyjęcie programu pomocowego w wysokości 1 mld euro. Mają one być przeznaczone m.in. na realizację reform. Więcej ten temat tutaj.

Główne media ukraińskie odnotowują też wypowiedź premiera Polski Mateusza Morawieckiego, który w tym tygodniu w Parlamencie Europejskim stwierdził, że budowa Nord Stream 2 może podkopać stabilność UE.


Oprac. MaH, BiznesAlert.pl, unian.net

fot. Wadim Czupryna, CC BY-SA 4.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *